İnternet

MegaUpload'dan sonra o da kapanabilir!

Geçtiğimiz haftalarda dev upload sitesi MegaUpload'ın kapanmasına sebep olan MPAA derneğinin yeni hedefi neresi?

MegaUpload'dan sonra o da kapanabilir!

Geçtiğimiz haftalarda bütün Dünya'da milyonlarca kullanıcısı olan ve bir o kadar da aktif olan MegaUpload'ın kapandığı haberini sizler için . MPAA (Motion Picture Association of America)  derneğinin çalışmalarıyla yayın hayatına son verilen dev upload şirketi MegaUpload'dan sonra yeni hedef Hotfile olabilir.

1331595791_hotfilelogo.pngDünya'nın en büyük upload ve dosya paylaşım sitelerinden birisi olan Hotfile'a karşı açılacak davanın sebeplerinde şunlar gösteriliyor: Filmleri paylaşıma sunan ve kanunları çiğneyen Hotfile'a  Disney, 20th Century Fox, Universal Studios, Columbia Pictures ve Warner Bros’ son derece sert çıkıyor. Dava için sebep olarak çiğnenen hakları gösteriyorlar.

MPAA'nın iddaalarına göre dünyanın en büyük upload sitelerinden olan MegaUpload'ın kapanmasının ardından Hotfile bir takım güvenlik önlemleri almıştı, alınan bu güvenlik önlemlerinin yeterli olmadığı öne süren MPAA Hotfile'a yüklenen dosyaların neredeyse %90'ı telif hakları yasasını çiüniyor. Çok yakında Hotfile 'da offline bir site olarak karşımıza çıkabilir.

1331596104_hotfilecolorflowbysamirpa-d4m3014.png

Hotfile kapansın, suçlular cezalandırılsın!

MPAA derneği ve üyeleri MegaUpload'ın sahibine yapılanların aynısını Hotfile ve şirket sahipleri için de istiyor. Kısaca amaç Hotfile sitesini alaşağı edip yöneticilerini cezalandırmak. Hotfile'ın MPAA'nın bu iddaalarına ise şu şekilde yanıt veriyor:
"Sadece dosya depolama izni verildiğini, içerikten sorumlu olmadıklarını" dile getiriyor. Hotfile tüm telif haklarını oldukça çok titiz bir şekilde dikkate alıyoruz, en hızlı bir şekilde sunucularımızdan silerek barındırmıyoruz dese de MPAA dev paylaşım sitesi Hotfile'ı Digital Millenium Copyright Act koruma planına girecek ve buna saygılı bir politika izleyecek yapıda olduğuna inanmıyor!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.