İnternet

Microsoft da kripto para reklamlarını yasaklıyor

Facebook ve Google'dan sonra Microsoft da arama motoru Bing üzerinden verilecek kripto para reklamlarını yasaklama kararı aldı.

Microsoft da kripto para reklamlarını yasaklıyor

Son yılların yükselen trendi olan kripto paraların macerası iki ileri bir geri devam ediyor. Üzerlerinde merkezi bir otoritenin kontrolü olmadığı için zaman zaman dolandırıcılık ve sahtekarlık olaylarıyla gündeme gelen kripto paralara bir darbe de Microsoft cephesinden geldi.

Facebook ve Google'ın ardından Microsoft da kripto para reklamlarını yasaklayacağını açıkladı. Bu karar kapsamında Microsoft'un arama motoru Bing'de kripto para reklamı verilemeyecek. Kararı resmi internet sayfalarından duyuran Bing ekibinden Melissa Alsoszatai-Petheo: "Kullanıcıları etkileyen sahte kripto para reklamları, dolandırıcılıkları gün geçtikçe arttırıyor. Bu yüzden biz de kullanıcılarımızın yanılmasının önüne geçmek için bu reklamları engellemeye karar verdik" dedi. Alınan karar haziran ayından itibaren uygulamaya konulacak.

Bitcoin düştü

Şirketin yaptığı bu açıklamadan sonra en önemli kripto para birimlerinden olan Bitcoin’in değerinde önemli bir düşüş yaşandı. Yakın zamana kadar 10 bin dolara yaklayan bir değere sahip olan Bitcoin, 8 bin dolar seviyesinin altına gidip gitmeme mücadelesi vermeye başladı. Gün boyunca bu seviyelerde dolanmaya da devam etti. Bitcoin’in düşüşündeki bir diğer etkenin ise halihazırda düzenlenen Consensus 2018’de yapılan konuşmalar olduğu söylendi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.