İnternet

Microsoft Edge Android'de rekor kırdı

Microsoft Edge, Android'de 1 milyon indirmeyi geçti.

Microsoft Edge Android'de rekor kırdı

 Microsoft'un Edge tarayıcısı Google Play Store'da önemli bir yer tuttu ve kullanıcılar tarafından 1 milyon kez indirildi. Bu indirme ile Edge uygulaması, Google Play'deki 'en iyi ücretsiz uygulama' sıralamasında üçüncü sırada yer aldı. İndirme sayısı hala Chrome ve Firefox’un gerisinde kalıyor olsa da, Edge'in benzersiz özellik kümesi, önümüzdeki aylar ve yıllar içinde daha fazla zemin kazanmasına yardımcı olabilir.

Karşılaştırma yaparsak, iOS için1 Aralık'ta başlatılmasından bu yana uygulama Apple'ın App Store'da beta kayıtlarının üst sınırı nedeniyle sadece 10,000'den fazla indirime ulaştı. Google'ın daha az kısıtlayıcı beta işlemi, daha fazla Android kullanıcısının beta'yı 29 Kasım'daki resmi başlatmadan önce indirebileceği anlamına geliyordu.

Bildiğiniz gibi Edge, Windows 10 ile entegre olan Microsoft’un internet tarayıcısı. Alt gezinme çubuğundaki bir simge Windows 10 PC'de bıraktığınız yerden devam etmeniz için izin verir. Ayrıca, Sık Kullanılanlar, Geçmiş ve Okuma Listesi'ni cihazlar arasında senkronize edebilirsiniz. Diğer özellikler arasında dahili bir karanlık mod ve gizliliği artırmak için InPrivate göz atma yer alıyor. Son zamanlarda, Microsoft, Windows deneyimini daha akıcı hale getirme amacı ile Windows 10'u Android ve iOS cihazlarında kullanmak için adımlar atıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.