İnternet

Sahibinden.com satılıyor mu?

Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Sahibinden.com, İngiliz Marks & Mann tarafından satın alınabilir.

Sahibinden.com satılıyor mu?

Kullanıcıların ve ticari işletmelerin kendi ilanlarını vererek ürün ve hizmet sattıkları Sahibinden.com satılmak üzere. İddialar doğruysa İngiltere merkezli Marks & Mann, Sahibinden.com'u satın almak için masaya oturdu.

Sahibinden.com satılıyor mu?

Türkiye gazetesinden Ömer Temur'un haberine göre İngiliz şirket, e-ticaret devi için 4.8 milyar dolar teklif etti. Görüşmeleri devam eden satış işlemi gerçekleşirse bu şimdiye kadar Türkiye'de yapılan en büyük satış olacak.

İngiliz emlak şirketi Marks & Mann, en çok emlak aranan site olan Sahibinden için kesenin ağzını açtı. Bir haftadır şirketin İstanbul’daki merkezinin kapısını aşındıran İngiliz firmanın 4,8 milyar dolar teklif ettiği iddia edildi. Görüşmeleri devam eden satış işlemi gerçekleşirse bu şimdiye kadar yapılan en büyük satış olacak.

Türkiye’nin en büyük internet sitelerinden Yemeksepeti, 2015 yılında dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero’ya 589 milyon dolara gitmişti. Türk firmaları olan Peak Games, Gram Game’in yaptığı satışlar da düşünüldüğünde işlem hacmin büyüklüğü daha çok ortaya çıkıyor. Bir aile şirketi olan Marks & Mann ise 100 yıldan fazla emlakçılık deneyimine sahip. Şirket online emlak İngiltere dışında ciddi yatırımlar yapıyor.

Türkiye gazetesinde yayınlanan haberin tamamını internet sitesinden okuyabilirsiniz.

Güncelleme: Sahibinden.com'dan konu ile ilgili olarak bir açıklama geldi. Söz konusu açıklamada şirket; ''Bu konuda paylaşılan haberler gerçeği yansıtmamakta olup şirketimizin gündeminde böyle bir konu bulunmamaktadır.'' sözlerini kamuoyu ile paylaştı.

Yorumlar
Ali
Hih bi bu eksikdi birazda yabancilar alsin paramizi . Sahibinden fahis fiyatlari ile yillarca tekel olmanin avantajini kullandi. Adam 10 bin tllik arabasini satiyor 120 tl ilan parasi ödüyor. Digeri 2 trilyona ferrari satiyor oda 120 tl ilan parasi veriyor
Cevapla
hakan
10.000 TL ilk arabası olanda 2. milyonluk aracı olanda aynı benzini aynı fiyattan alıyor yada sahipleri paralı wc ye gitse aynı ücreti ödüyor bunun nesi yanlış
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.