Oyun

Peak Games'ten çalıntı reklam açıklaması!

Dün saat 21:30’da Türkiye’de 41 kanalda aynı anda videosunu yayınlatan Peak Games, çalıntı iddialarına karşılık olarak bir açıklama yaptı. İşte detaylar!

Peak Games'ten çalıntı reklam açıklaması!

Dün saat 21:30’da Türkiye’de 41 kanalda aynı anda videosunu yayınlatan Peak Games tüm vatandaşların dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı. Tüm vatandaşların dikkatini çeken bu reklam, kısa süre içerisinde sosyal medyada trendlere girmeyi de başardı.

Peak Games'ten çalıntı reklam açıklaması!

Kanallarda yayınlanan bu video bizlerin karşısına tamamen özgün bir çalışma sonucunda mı sunuldu? İşte o konuda Peak Games'in tökezlediğini rahatlıkla dile getirebiliriz çünkü iş ilanı için televizyona verdikleri reklam Audi'ye ait bir çalışmadan ortaya çıkarılmış durumda. 

Çalıntı haberlerinin yayılması ile beraber Peak Games'te resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı. Söz konusu açıklamada Peak Games; Reklam filmimizin özgün olmadığını, hepinizle aynı anda öğrendik. Karın ağrımızı ve üzüntümüzü tarif etmemiz imkansız. Yaratıcı işlerde fikirlerin özgün olması bizim için çok değerli, bu nedenle tüm reklamları durduruyoruz.

Ajans'la 3 aylık tüm görüşmelerimiz kayıt altında. Sadece Türkiye değil, Ajans’ın bağlı olduğu network’e Amerika'da da hukuki süreci başlatarak sonucu sizlerle paylaşacağız.'' dedi. 

Peak nedir?

Peak, uluslararası alanda faaliyet gösteren yazılım şirketidir. Şirket özellikle mobil uygulama ve oyun geliştirme alanlarında çalışırken aynı zamanda nöro-dijital çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye’den çıkmış en büyük dijital oyun şirketlerinden biri olan Peak Games‘in bir bölümü dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Zynga tarafından satın alındı. 

Söz konusu anlaşmaya göre Peak Games’in Spades Plus, Gin Rummy Plus ve Okey gibi oyunları Zynga’nın olacak. Toy Blast ve Toon Blast oyunları ise Peak Games’te kalacak ve şirket İstanbul merkezli bağımsız bir oyun şirketi olarak yoluna devam edecek.

Yorumlar
MUSTAFA
İYİ OLMUŞ BÖYLE APTALCA REKLAMMIOLUR TV YE VİRÜZ GİRDİ BOZULDU ZANNETTİM
Cevapla
Djdj
Bilerek yapılmış gibi.
Cevapla
Erhan
Adamlar reklamını yaptı mı? Yaptı! Belki de zaten planlanmıştı bu süreç, hergün basit reklam yayınlamaktansa, 1 kere aynı anda 41 kanalda reklam yaparak, ertesi gün de haberlere konu olarak daha etkili bir reklam oldu. Tanımayanlar da tanımış oldu. Sosyal medyanın bu denli güçlü olduğu bu devirde bazen bu tür hareketler gerekiyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.