İnternet

Selçuk İnan'ın Galaxy S8 davası sonuçlandı!

Selçuk İnan'ın Galaxy S8 davası sonuçlandı. İşte mahkemenin kararı.


Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Samsung'a dava açmıştı. Selçuk İnan, S8 patentinin kendinde olduğunu öne sürmüş ve Galaxy S8'in satışının durdurulmasını talep etmişti.

S. İnan'ın avukatı; Samsung'a 10.000 TL maddi ve 100.000 TL manevi yani toplamda 110.000 TL tazminat davası açtıklarını duyurmuştu. Merakla beklenen mahkeme bugün sonuçlandı.

Bugün çıkan habere göre; İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafından Selçuk İnan'ın S8 markasının izinsiz kullanılma itirazı red edildi.

Samsung’un markasının genel itibarıyla Galaxy S8 olduğunu belirten mahkeme, tedbir kararını reddetmesinin gerekçesini;

Kelimeler ve sayılar kimsenin tekeline verilemez. Markanın bir bütün olarak incelenmesinde Samsung’un tanınmış markasında ön planda olan unsur Galaxy ibaresi olup, S8 gibi asıl markanın önüne ve arkasına eklenen sayı ve kelimeler ise uygulamada cep telefonun modelinin bir üst model ve teknolojik olarak piyasaya çıkan yeni bir ürünü çağrıştırmakta olduğu bilinen bir gerçektir." şeklinde açıkladı.

Selçuk İnan'ın bu kararı kabul etmediği ve bu kararı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdığı söyleniyor.

Yorumlar
insan olmak
paraya doymuyor tabi maneviymiş adam şimdi başka kişilerede benim ismimi kullanıyor diye de dava açar.
Cevapla
Bora
Allahın açı şuna bak ya nasıl bir görgüsüzlük bu nasıl bir açlık
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.