İnternet

Spotify, Loudr'ı bünyesine kattı!

Spotify, Loudr'ı satın alarak, içerik oluşturucularının, müzik yayıncılarının ve dijital müzik hizmetleri veren şirketlerin telif haklarının kolay izlemesini ve ödemesini kolaylaştıracağını duyurdu

Spotify, Loudr ile telif sorunlarını çözecek

Spotify, her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Son olarak Loudr'ı satın alarak, içerik oluşturucularının, müzik yayıncılarının ve dijital müzik hizmetleri veren şirketlerin telif haklarının kolay izlemesini ve ödemesini kolaylaştıracak olan Spotify, bu satın alım ile kendisine geniş bir alan açmayı hedefliyor. 

Loudr, müzik yapımcılarının yasal haklarını koruyan bir algoritma kullanıyor ve bu algoritma sayesinde, hak ettikleri kadar telif hakkı almalarına yardımcı oluyor.

Bu anlaşmayla birlikte lisans ve telif ödemeleriyle sorun yaşayan Spotify, bu sorunu rahat bir şekilde aşmış olacak. Geçtiğimiz yıllarda bu sorun yüzünden birçok dava ile uğraşan Spotify, ABD'nin Ulusal Müzik Yayıncıları Derneği ile anlaşarak 21 milyon dolar ödeme yapmıştı.

Spotify yetkilileri yaptıkları basın açıklamasıyla, Loudr çalışanlarının New York ofislerine katılacağını belirtti. Loudr, geliştirdikleri algoritma sayesinde müzik yapımcılarının internet üzerinden kolay bir şekilde lisans almalarını sağlayarak telif sorununa stratejik yaklaşarak, bir çözüm yolu sunmuş olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.