İnternet

Starlink cep telefonlarına geliyor! Sınırsız internet!

Geçen yaz, Elon Musk ve T-Mobile CEO'su Mike Sievert, Starlink uydu kapsamasına uyumlu T-Mobile cihazlarını getirmeyi amaçlayan ortak bir girişim olan "Coverage Beyond and Beyond"u duyurmuştu.

Starlink cep telefonlarına geliyor! Sınırsız internet!

Şimdi, SpaceX uydudan hücreye hizmetini test etmeye hazırlanıyor. Uydu Konferansı ve Sergisi 2023'teki bir panelde, SpaceX'in Starlink kurumsal satışlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Jonathan Hofeller, şirketin uydudan hücreye hizmetini bu yıl "test etmeye başlamayı" planladığını söyledi. "Telekomünikasyon şirketleriyle çalışarak çok şey öğreneceğiz.”

Hofeller, Telco SpaceX'in hangi Telco SpaceX ile çalıştığını özellikle söylemedi, ancak zaman çizelgesi kesinlikle Musk'ın T-Mobile ortaklığı için orijinal vizyonuyla aynı çizgide. Ağustos ayında, Starlink V2'nin 2023'te piyasaya çıkacağına ve "doğrudan cep telefonlarına ileterek dünya çapındaki ölü bölgeleri ortadan kaldıracağına" söz verdi.

Starlink cep telefonlarına geliyor! Sınırsız internet!

O sırada T-Mobile, hizmetin operatöre Amerika Birleşik Devletleri'nin çoğunun "neredeyse tamamını kapsama alanı" sağlayacağını ve özellikle sinyal bulmanın çok zor olduğu alanları vurgulayacağını söyledi: Ulusal Parklar, sıradağlar, çöller ve diğer uzak yerler.

Her iki durumda da şirket, panel uydudan hücreye teknolojisinin geleceği konusunda iyimser görünüyor. Lynk Global CEO'su Charles Miller, hücresel uydu hizmetinin "uydudaki en büyük kategori" olma potansiyeline sahip olduğunu ve Iridium CEO'su Matt Desch, hücresel uydu hizmetini sadece başlangıç olarak gördüğünü söyledi. Etkinlikte bilgisayarlara, araçlara ve daha fazlasına bağlanan teknolojiyi hayal ederek "Uydu her şeyi her yere bağlamalı" dedi.

Yorumlar
FİK0 ŞEKER FABRİKALARI
TELEFONLARIMIZDAKİ İNTERNET BU YÜZDENMİ SIKINTILI
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.