İnternet

Telefonunuz kapansa da internetiniz kesilmeyecek!

BTK başkanından sevindirici haber!


Cep telefonlarının yaygınlaşması ile ev telefonlarına rağbet büyük oranda azaldı. Hatta sabit hattı olanlar aboneliklerini iptal etmeye başladı. Ancak ev telefonu kullanmak istemeyen aboneler internet kullandıkları için telefonu iptal ettiremiyordu.

Bu duruma çare olacak sevindirici haber Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer'den geldi. Acarer, internet abonesi olan kullanıcıların kendi istekleriyle veya borç nedeniyle sabit telefon aboneliğinin iptali ya da feshi halinde daha önce internet hizmetinin de eş zamanlı olarak iptal edildiğini anımsatarak, yeni uygulamayla internet hizmetinin hemen sonlandırılmayacağını ve 2 aylık ek süre verileceğini söyledi.

1369028410_internet-ankara-bilisim.jpg

Acarer, kurul kararı ile 11 Mayıs 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe giren karara göre, sabit telefon aboneliğinin iptal veya feshinde internet hizmet sunulmaya devam edecek ve 60 günlük süre içinde tüketicilerin telefonsuz internete (yalın internet) geçme tercihinde bulunabilecekler dedi. Tayfın Acarer, "Bu amaçla internet servis sağlayıcı, söz konusu süre zarfında tüketiciyi arayarak, internet hizmetini sürdürmek isteyip istemediğine ilişkin irade beyanını soracak" ifadelerini kullandı.

Bu yeni uygulamayla vatandaşların internet hizmetini kesinti olmadan almaya devam edeceklerini söyleyen BTK Başkanı Acarer, böylelikle internetin yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

Yorumlar
utku
En iyisi komşu net
Cevapla
QWERTY
Demekki hukumet isterse oluyormus.. Yani milleti kaz gibi yolduran kurumun adı hükümetmiş! isteseler Akk yida kaldirtrlar,yada en dusuk hizi 3mbt dn 6 ya cikarttrrlar. Amaa milletin cikarini dusunen kim?illa kendi cikarlarinada uyacak!
Cevapla
osman
Yalin internett diye milleti yine kekliyolar arkadaş yalin btk madem is yapacak hat ve yalin olayini kaldirsin sadece internet parasi olsunn
Cevapla
ali
Telefon aboneligi olmadan,ads kullanilabiliyor.!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.