İnternet

Türk Telekom dolandırıcı numaralara karşı uyardı

Türkiye'nin en büyük iletişim şirketlerinden biri olan Türk Telekom, yaptığı bir açıklama ile abonelerini uyardı ve dolandırıcı numaralardan gelen aramalara karşı dikkatli olmalarını istedi.

Zaman zaman şirketler adına arama yapılarak kullanıcıların dolandırıcılığı olaylar yaşanabiliyor. Son günlerde giderek artan sayıda yaşanan bu tarz olaylardan dolayı Türk Telekom'dan uyarı geldi. Bir basın açıklaması yayınlayan şirket, tek bir numarayı işaret ederek bu numaradan gelen aramalara karşı dikkatli olunması konusunda uyardı.

Türk Telekom'dan dolandırıcı numara uyarısı

Türk Telekom'un basın kuruluşlarına gönderdiği açıklamasında şu ibarelere yer verildi:

Türk Telekom adı kullanılarak, şirketimizin müşteri ilişkilerine ait olmayan 902128240514 numaralı hattan abonelerimizin arandığı, taahhütleri hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi verildiği ve teklifler sunulduğu tespit edilmiştir.

Şirketimizle ilgisi olmayan, kötü niyetli kişilerce yapılan bu aramalara vatandaşlarımız kesinlikle itibar etmemelidir. Şirketimizin itibarını sarsmayı hedefleyen bu eylemlerle ilgili olarak gerekli tüm hukuki ve yasal süreçleri başlatmış bulunmaktayız.

Türk Telekom olarak müşterilerimizin mağdur olmamaları için konuyu yakından takip edeceğimizi bildirir, resmi müşteri kanallarımız dışında benzer aramalara itibar gösterilmemesini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Açıklamadan da anlaşıldığı üzere bu numara dolandırıcılar tarafından Türk Telekom müşteri hizmetlerinden aranıyormuş gibi yapılan dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanılıyor. Bu tip konularda hassas olmanız ve emin olmadığınız numaralardan gelen bu tip çağrılara karşı dikkatli olup kişisel bilgilerinizi vermemeniz önemli bir nokta.

Yorumlar
İnt..telecom
herkesi rahatsız ediy o r bu numara..bizede telefon ettiler. ayrıca birde anadolu yakasında var..iş yeri numarası.. savcılığa verin..TELEKOM..savcılığa..hem milleti aldatıyorlar hemde TELEKOM,un itibarini düşürüyorlar..30 sene katıksız su ve kuruekmek verilsin..mahkum edilsin bunlar.. hattı kapatmak aklınıza gelmiyormu ev veya iş yeri numarası..
Cevapla
İsim
Hattı kapatsınlar ne saçma uyarı
Cevapla
-------------
vatandaşı uyaracaklarana önlem alsınlarda arayamasınlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.