İnternet

Türk Telekom dolandırıcı numaralara karşı uyardı

Türkiye'nin en büyük iletişim şirketlerinden biri olan Türk Telekom, yaptığı bir açıklama ile abonelerini uyardı ve dolandırıcı numaralardan gelen aramalara karşı dikkatli olmalarını istedi.

Türk Telekom dolandırıcı numaralara karşı uyardı

Zaman zaman şirketler adına arama yapılarak kullanıcıların dolandırıcılığı olaylar yaşanabiliyor. Son günlerde giderek artan sayıda yaşanan bu tarz olaylardan dolayı Türk Telekom'dan uyarı geldi. Bir basın açıklaması yayınlayan şirket, tek bir numarayı işaret ederek bu numaradan gelen aramalara karşı dikkatli olunması konusunda uyardı.

Türk Telekom'dan dolandırıcı numara uyarısı

Türk Telekom'un basın kuruluşlarına gönderdiği açıklamasında şu ibarelere yer verildi:

Türk Telekom adı kullanılarak, şirketimizin müşteri ilişkilerine ait olmayan 902128240514 numaralı hattan abonelerimizin arandığı, taahhütleri hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi verildiği ve teklifler sunulduğu tespit edilmiştir.

Şirketimizle ilgisi olmayan, kötü niyetli kişilerce yapılan bu aramalara vatandaşlarımız kesinlikle itibar etmemelidir. Şirketimizin itibarını sarsmayı hedefleyen bu eylemlerle ilgili olarak gerekli tüm hukuki ve yasal süreçleri başlatmış bulunmaktayız.

Türk Telekom olarak müşterilerimizin mağdur olmamaları için konuyu yakından takip edeceğimizi bildirir, resmi müşteri kanallarımız dışında benzer aramalara itibar gösterilmemesini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Açıklamadan da anlaşıldığı üzere bu numara dolandırıcılar tarafından Türk Telekom müşteri hizmetlerinden aranıyormuş gibi yapılan dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanılıyor. Bu tip konularda hassas olmanız ve emin olmadığınız numaralardan gelen bu tip çağrılara karşı dikkatli olup kişisel bilgilerinizi vermemeniz önemli bir nokta.

Yorumlar
Senay b.
Telefonumda acr ses kaydedici program var.artik basima ne dert gelecek bilmiyorum ama en azindan bir kanitim var
Cevapla
Senay b.
Türktelekoma bu dolandicilar hakkinda savciloga suc duyurusunda bulunup bulunmadiklarini sordum.olasi bir dolandirilmissaniz tiwi bu vs yada baska bir internet acarlaesa uzerinize siz veein mahkemeyr dei.yani telekom islem yyapmiyor savcilik falan
Cevapla
Senay b.
05555551550nosindan azoncr arandim .adimi soyadimi anne kizlik soyadimin iki harfini aldular.telekomu aradim bizer ait degil bu hat dedi.suan napacagimi bipmiyorum ve korkuyorum
Cevapla
İnt..telecom
herkesi rahatsız ediy o r bu numara..bizede telefon ettiler. ayrıca birde anadolu yakasında var..iş yeri numarası.. savcılığa verin..TELEKOM..savcılığa..hem milleti aldatıyorlar hemde TELEKOM,un itibarini düşürüyorlar..30 sene katıksız su ve kuruekmek verilsin..mahkum edilsin bunlar.. hattı kapatmak aklınıza gelmiyormu ev veya iş yeri numarası..
Cevapla
Senay b.
Sordum turk telekom onlaea farkli hir firma diyor,dolandirici bile demoyir.bana deddedigi tulekomin basiniza bisey gelirse mahkemeye verin
İsim
Hattı kapatsınlar ne saçma uyarı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.