İnternet

Türk Telekom kotasız internet paketlerini açıkladı

Türk Telekom, geçtiğimiz günlerde açıklayıp gelen tepkiler üzerine geri çektiği yeni internet paketlerinin fiyatlarını duyurdu. Yeni paketlerde indirim ve hız artışı var.


Yeni yıl ile hayatımıza kotasız internet kavramı giriyor olsa da bunun biz tüketicilere ciddi bir bedeli olduğu da ortaya çıkmaya başladı. İnternet servis sağlayıcılarının birbiri ardına açıkladığı kotasız paketler ciddi oranda fiyat artışı içeriyor. Geçtiğimiz günlerde kotasız internet fiyatlarına açıklayan Türkiye'nin en büyük servis sağlayıcısı Türk Telekom, en düşük hız tarifesini 4 Mbps olarak duyurmuştu. Gelen tepkiler üzerine tarifeleri geri çeken Türk Telekom yeni düzenlediği tarife ve paketleri açıkladı.

Türk Telekom limitsiz internet paketlerinin fiyatlarını açıkladı

1 Ocak 2019 yani yarından itibaren geçerli olacak yeni tarifelerde en düşük hız 6 Mbps olurken, fiyatlar 69.9 TL'den başlayıp, 239.9 TL'ye kadar çıkıyor. Tarife detaylarına baktığımızda ise limitli ve limitsiz paketlerin olduğunu görüyoruz. Daha önce 4 Mps olan en düşük hız artık 6 Mbps olacak. En yüksek hız ise 100 Mbps olarak açıklandı.

Ayrıca önemli bir değişiklik ise taahhüt sürelerinin 24 ay olmasına rağmen ilk 12 ay farklı bir ücret, ikinci 12 ay farklı bir ücretin alınacak olması. Örneğin en düşük hız olan limitsiz 6 Mbps limitsiz paketinde ilk 12 ay 69.9 TL ödenirken, ikinci 12 ay ise 79.9 TL ödemek gerekiyor.


Hızlar düşük, fiyatlar yüksek

Teknolojioku olarak rakamları değerlendirecek olursak yüksek kaldığını söyleyebiliriz. Ancak daha önce listelerde olmayan kotalı tarifelerin de bulunması önemli bir fayda sağlayacak gibi görünüyor. Zira herkes bu kotalı tarifeleri tercih etmek zorunda olmadığı için isteyenin kotalı tarifelerle devam etmesi de mümkün görünüyor.

1 Ocak 2019'dan sonra ne olacak?

Yeni yıldan itibaren istisnai tarifeler dışındaki bütün aboneler kotasız tarifelere geçecek. Yani bulunduğu paketi kotasız olarak kullanacak. Ancak bu kullanım abonenin taahhüt süresi sonuna kadar devam edecek. Taahhüt bittikten sonra yeni paketler üzerinden servis sağlayıcısı ile konuşup hangi paketten devam edeceğini abone kendi belirleyecek.

Yorumlar
ALİ ÇAVDAR
Bütün paketleri olumlu yaptılar, 4 mhps hız abonelerine yine kötü haber verdiler, surem bitsin hemen başka şirkete gececem
Cevapla
Multi
nolcak sanıyordunuz ZAM ZAM ZAMA ZAM ZAMLARA ZAM ZAM ZAM yanlışmıyım? diyelim 250TL ödüyorsunuz 2. 12 ayda 260 3. 12 ayda 270 4.12 ayda 280 5. 12 ayda 300 şimdi anladınızmı? Bence en ucuz ve yukarıya bakınca en düşük fiyata göre limitsiz internet 6mbps limitsiz internet
Cevapla
Doktor1
Telefon internet paketleri kotasız yok? Bu gündemde var mıydı???
Cevapla
ilyas Aklan
Turknet ile bencede devam 65 tl ye kota yok 36 mbit hızla bağlanma keyfi daha neolsun
Cevapla
Timothy
Turknet ile 65 TL’ye kotasız fiber keyfine devam (:
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.