İnternet

Türk Telekom ve Huawei'den 5G denemesi!

Türk Telekom ve Huawei, MWC 2019 kapsamında İyi Niyet Sözleşmesi (MoU) TurkTech 1.0'ı imzaladı. Bu anlaşma ile beraber Türkiye'nin 5G teknolojisine geçiş hızı artırılacak.

Türk Telekom ve Huawei'den 5G denemesi!

Türk Telekom ve Huawei, Mobil Dünya Kongresi-Mobile World Congress (MWC 2019) kapsamında, İyi Niyet Sözleşmesi (MoU) TurkTech 1.0'ı imzaladı, iki şirket birlikte AR ve VR tabanlı eğitim içeriklerine 5G'li bulut bağlantısı ile uzaktan erişimi test ettiğini duyurdu.

Türk Telekom ve Huawei'den 5G denemesi!

Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi-Mobile World Congress (MWC 2019), arka arkaya gelen iş birliği açıklamaları, yeni ürün ve hizmet tanıtımlarıyla tüm hızıyla devam ediyor.

Sabit ve mobil teknolojilerde Türkiye'ye ve kullanıcılarına en ileri teknolojileri sunmayı hedefleyen ve çalışmaları ile yatırımlarını bu yönde sürdüren Türk Telekom, bu hedef doğrultusunda hem yerel hem global düzeyde dünyanın önde gelen şirketleri ile iş birliği yapıyor.

Şirket bu vizyon çerçevesinde, GSMA'da Huawei ile birlikte AR ve VR tabanlı eğitim içeriklerine 5G'li bulut bağlantısı ile uzaktan erişimi test ettiğini duyurdu. 

Huawei ile olan iş birliğini fuar kapsamında İyi Niyet Sözleşmesi (MoU) TurkTech 1.0'ı imzalayarak güçlendiren Türk Telekom, 5G tabanlı ürün ve hizmetler geliştirerek, Türkiye'nin dijital dönüşümüne hız kazandırmayı ve ülkemize en ileri teknolojileri sunmayı amaçlıyor.

Türk Telekom'un girişim hızlandırma programı PİLOT mezunlarından Nara Edtech tarafından sağlanan AR/VR içeriği ile 5G şebekesi üzerinden, çok düşük gecikme süreleri ile yüksek kalitede görüntü aktarımı gerçekleştirildi.

Bu yıl 25-28 Şubat tarihleri arasında İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenecek MWC 2019 etkinliğini yerinde takip edeceğiz. En güncel haber, video ve içerikler için MWC 2019 sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar
Ege192008
Daha 3g bile çoğu yerde çekmiyor biz 5g ismini telafuz ediyoruz
Cevapla
qwq
gerçekten inanmıyorum son kullanıcı hala doğru dürüst hızlarda 3g bile alamazken 5g den bahsetmekten çok trajıkomik
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.