İnternet

Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı İstanbul’a geldi!

Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı kadınlara internet eğitimi vermek amacıyla İstanbul’a geldi!

Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı İstanbul’a geldi!

Türk Telekom, 24 il 34 farklı noktada gerçekleştireceği Teknoloji Seferberliği özelinde İstanbul’daydı. Proje kapsamında teknoloji sınıfı olarak tasarlanan Gezici Eğitim Tırı’nda kadınlara internet eğitimi verildi.

13 Mayıs Pazar günü Zeytinburnu 15 Temmuz Şehitler Meydanında konumlanan Eğitim Tırı, 14 Mayıs Pazartesi Sultanbeyli Semt Meydanı ve 15 Mayıs Salı günü ise Tuzla Marina Bölgesinde internet kullanmayı öğrenmek isteyen kadınlarla buluştu.

Konu hakkında Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun:

“İlk etabını geçen sene 5 bin kadına ulaşarak gerçekleştirdiğimiz projenin ikinci döneminde toplam hedef iki yılda 10 bin kişiye ulaşmak olacak. Teknolojiye ayak uydurmak isteyen, internette ben de varım diyen kadınlara sosyal medya, e-Devlet ve günlük hayatı kolaylaştıran uygulamaların yanı sıra internetten el emeği ürünlerini satabilme imkanlarını anlatacağız.” dedi.

Türk Telekom, kadınlara yönelik teknoloji seferberliğinin ikincisini başlattı. Teknoloji Seferberliği kapsamında Türkiye’yi dolaşacak olan Gezici Eğitim TIR’ında toplam 24 ilde 34 farklı noktada kadınlara teknoloji eğitimi verilecek. Eğitimlerde kadınlara internet ve mobil uygulamalar içerisinde başta sosyal medya olmak üzere günlük hayatı kolaylaştıran uygulamalar, E-Devlet platformlarının kullanımı ve internetten alışveriş gibi konular anlatılacak.

Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı İstanbul’a geldi! - Resim : 1

Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, iki dönemde toplam 10 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyerek, şunları ekledi; “Okuma yazma gibi teknolojiye de hakim olmamız gerektiği bir çağ yaşıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce kadını teknoloji ile güçlendirmek, onların hayatını her alanda kolaylaştırıp, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla teknoloji seferberliği başlatıyoruz.

Misyonumuz doğrultusunda ülkemizdeki dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz. Amacımız, projemizle toplumsal kalkınmaya Türk Telekom olarak destek verip, kadınların teknolojinin ve internetin sunduğu fırsatlardan daha fazla faydalanmasını sağlamak. Bu sayede hem kadınların hem toplumun refahını yükselterek, onların ekonomiye ve iş gücüne daha fazla katılmalarına katkıda bulunmayı arzu ediyoruz. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz.”

Eğitimlere katılmak isteyen kadınlar buradan kayıt oluşturabilirler.

Yorumlar
Borem
Eğitim tırı yanlışlıkla İrana gitmiş galiba?!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.