İnternet

İnternette tanıştığı adama 65 bin SMS gönderdi

ABD'de bir kadın internette tanıştığı bir adama 65 bin SMS gönderip rahatsızlık verdiği gerekçesiyle tutuklandı.


İnternet aynı zamanda fiziksel dünya için sosyalleşme aracı olarak kullanılıyor. Ancak bu durum zaman zaman sorunlu insanlar yüzünden sıkıntılı bir hal alabiliyor. Bunlardan biri geçtiğimiz günlerde ABD'nin Arizona eyaletinde yaşandı. İnternette arkadaşlık sitesi aracılığıyla bir erkekle tanışan Jacqueline Ades isimli kadın, tanıştığı kişiye 65 bin SMS gönderdi. Ruh ikizinin bu adam olduğunu söyleyen Ades, takip ve rahatsız etme gibi sebeplerden dolayı tutuklandı. Ades'in günde ortaama 500 SMS gönderdiği ortaya çıktı.

ABD'nin Arizona eyaletinde yaşanan olayda uzun bir süredir yalnızlık çeken ve pek çok arkadaşlık sitesinde hesap oluşturan Jacqueline Ades'in tanıştığı bir erkeğe her gün yüzlerce mesaj attığı ortaya çıktı. Bir süre sonra bu durumdan rahatsız olan ve mahkemeye veren adamın ismi ise açıklanmadı. Bazı iddilara göre Ades'in psikolojisinin bozuk olduğu, bu sebepten dolayı da fazlaca mesaj attığı da açıklandı.

Ayrıca attığı mesajlarda tehdit içerikli unsurlar da barındıran Ades'in "Bana cevap ver, seni öldüreceğim. Ben bir katil olmak istemiyorum” gibi cümleler kurduğu ortaya çıktı. Savcıya verdiği ifadede bazı günlerde adam ülke dışındayken evine girip banyo yaptığını ve tutuklanmasına rağmen “Onun benim ruh eşim olduğunu düşündüm” dediği belirtildi.

 

Sharing is caring

Carmen (@magicaldelight)'in paylaştığı bir gönderi ()
Siber taciz, siber zorbalık, haneye tecavüz gibi sebeplerden dolayı tutuklanan Ades'in hapishanede olmasına rağmen geri adım atmadığı ve "Beni engellerse buraya taşınacağımı söyledim. O beni engelledi, ben de buraya geldim” dediği dile getirildi. Ades'in yakın zamanda psikolojik destek alacağı belirtiliyorken konu hakkında ismi verilmeyen adam, açıklama yapmaktan kaçındı.

Özellikle sosyal medyada bu tarz psikolojik sorunları alan kişiler zaman zaman adli olaylara sebep olabiliyor. Bunlardan biri geçtiğimiz aylarda meydana gelmiş ve bir YouTuber, silahlı bir şekilde şirketin merkez binasını basmış ve iki kişiyi yaraladıktan sonra kendini vurarak hayatına son vermişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.