İnternet

Vodafone, 4.5G Teknolojileri ve 5G Vizyonu Paneline Katıldı

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen " 4


Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen " 4.5G Teknolojileri ve 5G Vizyonu Paneli"ne katılan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hasan Süel, global pazarda uzun süredir 4G hizmeti veren Vodafone'un ülkemizde neler yaptığını ve yapacağını anlattı.

1449952673_1449924854grl4997.jpg

Vodafone, 4.5G Teknolojileri ve 5G Vizyonu Paneline Katıldı

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hasan Süel, Vodafone olarak uzun süredir global pazardaki 4G tecrübeleri ile ülkemizde 1 Nisan 2016'dan itibaren kullanıma sunulacak 4.5G için şimdiden hazır olduklarını anlattı. Operatörlerin tamamının bu konuda çok sıkı bir şekilde çalıştığını dile getiren Hasan Süel, bu sürecin kesinlikle kolay olmayacağını fakat en sonunda bütün akıllı telefon kullanıcılarının 4.5G teknolojisi ile farklı bir deneyim yaşayacağını ifade etti.

Geçtiğimiz dönemlerde operatörlerin bağımsız olarak yürüttüğü baz istasyonu ve altyapı çalışmalarını bu yeni dönemde birlikte olması gerektiğini savunan Hasan Süel, Fiber konusunun memleket meselesi olduğunu belirtirken sözlerine; “Yerli baz istasyonları için hazır değiliz” şeklinde devam etti. 1 Nisan’ın önemli bir viraj olarak gören Süel, 1 Nisan’dan sonra sektör paydaşlarını ortak hareket etmeye çağırdı.

5G konusuna da değinen Hasan Süel, 5G teknolojisi ile son derece düşük gecikme süreleri ile otonom bir hayatın çok daha yoğun bir şekilde yaşanabileceğini ifade etti. Şu anda dünyada 5G teknolojisinin genel kullanımda olmadığını ve bunun en erken 2020 yılında adımlarının atılacağını söyleyen Süel, Vodafone Türkiye olarak gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Ayrıca 4.5G teknoloji kullanıcıların hayatına girdiğinde, mobil cihaz kullanıcılarının bir geçiş işlemi veya ayarlama yapmadan doğrudan bu geçişi yaşaması gerektiğini savunuyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.