İnternet

Twitter'a büyük rakip!

Twitter'ın önlemlerine rağmen Tumblr hızla büyüyor.

Twitter'a büyük rakip!

Sosyal ağlardan biri olan Tumblr, ABD 'de en çok ziyaret edilen ilk 10 sitenin arasına girdiği söyleniyor. Twitter'ın önlemlerine rağmen Tumblr'ı küresel alandaki ziyaretçi sayısını 170 milyona çıkarmayı başardı.

Tumblr, araştırmalara göre en popüler sosyal ağlardan biri oldu ve göre küresel alandaki ziyaretçi sayısı neredeyse 170 milyona ulaştı. Analiz şirketi Quantcast'in yayımladığı rapora göre, Tumblr'a son 30 gün içinde 168 milyon kişi girdi. Böylelikle Tumblr, Ocak 2012'de 120 milyon olan ziyaretçi sayısını 10 ay içinde neredeyse 50 milyon artırmayı başardı.

1354100048_tumblr1.jpg

Quantcast'in analiz şirketi sitelerin sayfalarına yerleştirilen (embed) kodlara dayanarak bu rakamı elde etti.

Tumblr, bir mikroblog sitesi olmasına rağmen kullanıcıları daha çok fotoğraf paylaşımı yapıyor. ABD başkanlık seçimlerinde site, oynadığı rolle ne kadar etkili olduğunu göstermişti. Milyonlarca ABD'li paylaştıkları video, fotoğraf ve yorumlarla seçim tartışmasına katılmıştı. Twitter'ın kullanıcılarına Tumblr'daki arkadaşlarını bulmalarını bloke etmesine rağmen büyümeyi sürdürdü.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.