İnternet

Twitter'da böcek var!

Twitter'da bulunan böcek takip listenizi etkiliyor.

Twitter'da böcek var!

Twitter yaptığı açıklamada, takip ettiklerinizi rasgele silen bir "böcek" olduğunu söyledi. Şirketin bir sözcüsü, "Bir böcek sorunu var. Halledilmesi için çalışıyoruz" dedi.

1333026437_unfollow-list.jpg

"Unfollow"  adındaki böcek takip ettiğiniz kişi, marka ve kurumları 'takip etmeyi bırak' seçeneğini aktive ederek takip ettiklerinizi listenizin dışında bırakıyor.

Twitter, söz konusu böceğin mağduru olan kullanıcıların, Yardım Merkezi sayfasına giderek, takip ettikleri kişilerin listesinde bulunup bulunmadıklarını kontrol etmelerini istedi."Unfollow" böceğinden çok sayıda kişinin etkilendiği tahmin ediliyor.

1333026467_twitter-unfollow-application.png

TechCrunch yazarı  Jeremiah Owyang yazısında:

"Bu böcek çok sayıda şahsi ve günlük ilişkiyi mahvetmiş olabilir. Aynı zamanda bir saniye durup, Twitter altyapısının ne kadar düzenli olduğu hakkında soru sormamız gerektiğini hatırlatıyor. Birçok kişi en güvendiği iletişim platformlarından biri olan Twitter'da sayısız mesajı kaybetmiş olabilir" dedi.

Pandwhale sitesinin kurucularından Adam Rifkin Twitter üzerinden isyan ederek, "Bu böceği ortadan kaldırmaları neden bu kadar uzun sürüyor? Yoksa sorun benden mi kaynaklanıyor?" dedi.

Sanat ve tasarım tarihçisi Janet Davis ise diğer "unfollow" böceği mağdurlarından birisi. Davis ise, "Twitter'da bu hep vardı. Son zamanlarda da giderek kötüleşiyor" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.