İnternet

Ücretsiz Spotify tehlikeli mi?

Spotify'ın ücretsiz sürümünde zararlı yazılım tespit edildi. Ücretsiz Spotify keyfi bir anda sizin için kabusa dönüşebilir. İşte Spotify'ı etkileyen o zararlı yazılım.

Ücretsiz Spotify tehlikeli mi?

Çevrimiçi müzik hizmeti Spotify, geçtiğimiz gün çok büyük bir güvenlik açığı ile gündeme geldi. Ücretsiz ve ücretli sürümü bulunan Spotify'ın, ücretsiz sürümünde zararlı yazılım olduğu ortaya çıktı. Peki, ücretsiz Spotify size nasıl zarar veriyor?

Ücretsiz Spotify sürümünde bildiğiniz gibi reklamlar yer alıyor. Ücretsiz kullanılan Spotify web sürümünde, periyodik olarak reklamlar gösteriliyor. Bu reklamlar pop-up olarak açılıyor ve web tarayıcısına yerleşiyor. Spotify'ın zararlı pop-up reklamları Windows, Linux ve macOS işletim sistemlerinde görünüyor. Sosyal medya Spotify'ın bu olayı ile çalkalanırken, Spotify cephesinden henüz bir açıklama gelmedi.

Eğer zararlı yazılımlara maruz kalmak istemiyorsanız; Spotify'ı Web sürümünden değil de masaüstü uygulamasından kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

1475735808_spotify.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.