İnternet

Web Sitenizde sorun varsa, ilk siz bilmelisiniz!

Kendinize ait bir web siteniz varsa, sisteminizin durumu hakkında bilgilenmenin ne kadar önemli olduğunun da farkındasınız demektir.

Web Sitenizde sorun varsa, ilk siz bilmelisiniz!

Her ne kadar teknolojik gelişmeler, bize bulunurluğu ("availability"si) yüksek cihazlar sunuyor olsa da; güvenlik açıkları, sistemsel sorunlar, alt yapı problemleri ya da siber saldırılar gibi etkenlerden dolayı web siteniz bazen ulaşılamıyor olabilir. Bu tür durumlar hepimizin başına gelmiştir, genelde de şansımız çok yüksek değilse sitemizin kapandığını ya bir arkadaşımızdan ya da bir müşterimizden gelen şikâyetle öğreniriz. Bu soruna webizleme.com çok güzel bir çözüm bulmuş görünüyor.

Webizleme.com'a üyelik ücretsiz. Siteye girdiğiniz zaman kendi web sitenizin adını ya da takip etmek istediğiniz network ekipmanınızın IP adresini belirtiyorsunuz. Webizleme sizin için sitenizi 7 gün 24 saat boyunca sürekli olarak izliyor ve eğer siteniz herhangi bir anda ulaşılamaz olur ise, ya da anasayfasında herhangi bir değişiklik yapılır ise (zararlı kod bulaşması ya da "hack"lenmesi gibi) size bunu anında tercihinize bağlı olarak e-posta ya da sms yoluyla bildiriyor. Böylelikle sorun ile ilgili hemen haberdar ediliyor ve saygınlık kaybı yaşamadan soruna müdahale etme fırsatı yakalamış oluyorsunuz.

Webizleme.com'un sunduğu diğer bir özellik ise, sitenizin performası ile ilgili sizi bilgilendiriyor olması. Sistem, web sitenize ait bulunurluk ve performans değerlerini içeren güzel bir rapor hazırlayarak aylık olarak e-posta adresinizine de gönderebiliyor. Böylece tüm bir ay için sitenizin ne zaman ne kadar süreyle ulaşılamamış olduğunu özet bir rapor ile öğrenebiliyorsunuz. Böylece servis sağlayıcınızın performansı hakkında da güzel bir bilgilendirmeye sahip oluyorsunuz.

Bizler Webizleme.com'un oldukça faydalı ve gerekli bir araç olduğuna inandık. Şu ana kadar kullanıcı yorumlarından elde ettiğimiz kanı da bu yönde. Umarım sizler de sistemi kendiniz için faydalı bir araç olarak değerlendirirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.