İnternet

WhatsApp yanlıştan döndü! Kaldırılan özellik geri geldi!

Zaman zaman tepki toplayan WhatsApp yine çark etti. Kamera kısayolu özelliği kaldırılmasından kısa bir süre sonra geri getirildi.


Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kan kaybetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan son görülme ve mavi tik sorunu sonrasında büyük tepki toplayan uygulama, kullanıcılar tarafından yoğun eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Hatta öyle ki bazı Twitter kullanıcıları artık Telegram'a geçme vaktinin geldiği yönünde yorumlarda bile bulunmuştu. Ancak yine de WhatsApp kullanıcı sayısı anlamında rakibinin çok ama çok önünde gözüküyor.

WhatsApp yanlıştan döndü! Kaldırılan özellik geri geldi!

Öte yandan WhatsApp yönetimi geçtiğimiz zamanlarda kaldırma kararı aldığı bir özelliği uygulamaya geri getirdi. Böylelikle WhatsApp kamera kısayolu özelliği yeniden uygulamanın bünyesine kazandırılmış oldu. Kaldırıldığı günden bu yana uygulamanın yetkililerini zor durumda bırakan özelliğin geri gelmesi kullanıcıları da memnun etti. Kişiler kamera kısayolu sayesinde karşı tarafa hızlı bir şekilde fotoğraf veya video gönderebiliyor ve bu da kullanılabilirlik anlamında büyük kolaylıklar sağlıyor.

Son zamanlarda uygulama yönetiminin yanlış kararlar aldığı bilinen bir gerçek. Üstelik bu yanlış kararlar fazlasıyla sık olmaya başladı ve bu da WhatsApp kullanıcılarını bir hayli kızdırıyor. Kimileri Telegram yolunu seçerken çoğu kişi uzun bir süre daha WhatsApp kullanmaya devam edecek gibi gözüküyor. Zira WhatsApp rakibine göre çok daha eski bir mesajlaşma aplikasyonu ve insanların alışkanlıklarını değiştirmeleri de kolay bir şey değil.

Yorumlar
Ruken aslan
WhatsApp i çok seviyorum her daim sizinleyim
Cevapla
Serdar kaya
Artık çok geç başka uygulamaya geçtik
Cevapla
Mehmet
Türkiyede akıllı talefonu olan herkesde WhatsApp var. Başka uygulamaya geçince arkadaşınla ailenle nasıl yazışıcan. Saçmalık...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.