İnternet

Yahoo'nun CEO'sunun işine yalan nedeniyle son verildi!

Scott Thompson CEO'luk görevinden istifa etti!

Yahoo'nun CEO'sunun işine yalan nedeniyle son verildi!

Son zamanlarda bir zamanlar dünyanın en büyük şirketlerinden olan Yahoo zor günler geçiriyor. Şirkette esen soğuk rüzgarların sebebi olarak ileri sürülen CEO Scott Thompson'nın işine geçtiğimiz saatlerde son verildi.

Scott Thompson'ın işine son verilme sebeplerinden birisi de Yahoo'da CEO olarak göreve başlarken eğitim düzeyi üzerinde vermiş olduğu bilgilerin yanlış olması idi. Yahoo'nun CEO'su bilgisayar bilimi mezunu olduğunu söleyerek bu iddiası yoludna tüm şirketleri inandırmıştı.

1336996383_scott-thompson-yahoo-040512.jpg

Bu durumda en çok merak edilen konulardan birisi de Yahoo'nun bir zamanlar CEO'su olarak görev yapan, yakın zamanda işine son verilen Thompson'a Yahoo tarafından dava açılıp açılmayacağı oldu. Henüz bu konuda net bir açıklama gelmedi.

Bütün bu olanlardan sonra bir zamanlar bir zamana eBay'da CEO'luk yapmış Thompson görevinden istifa etmek zorunda kalırken Yahoo'nun yeni CEO'su Ross Levinsohn oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.