İnternet

Yandex logo değişikliğine gitti! Bu yıl logo değiştiren değiştirene!

Google'a kafa atan internet devi Yandex logo değişikliğine gitti. Yıllardır kullanılan logoda yapılan küçük değişiklikler oldukça hoş görünüyor.

Yandex logo değişikliğine gitti! Bu yıl logo değiştiren değiştirene!

2021 yılı logo yılı olarak tarihe geçecek gibi görünüyor. Otomobil devlerinden sonra teknoloji devleri de logolarını değiştirmeye başladı. POCO ve Xiaomi'den sonra şimdi de diğer bir teknoloji devi Yandex logo değişikliğine gittiğini açıkladı. Yeni logosu ile daha sert bir görünüme sahip olan Yandex, diğer firmalara göre zıt bir tasarım anlayışı izliyor diyebiliriz.

Yandex'in yeni logosunda Y harfinde yapılan değişiklik dikkat çekiyor. Daha sert hatlara sahip olan bu yeni logo hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadığını belirtelim. Yeni logo şimdilik arama motorunda karşımıza çıkıyor Ancak, firmanın diğer uygulamaları olan Yandex Harita, Yandex Çeviri, Yandex Browser ve Yandex Bilet'te hala eski logo kullanılıyor.

Yandex logo değişikliğine gitti! Bu yıl logo değiştiren değiştirene! - Resim : 1

Teknoloji devleri yeni tasarım anlayışına geçerek hem simgelerini daha yumuşak hatlara kavuşturdu hem de yazı fontlarını daha modern hale getirdi. Ancak Yandex'in yeni logosu eski tasarım anlayışları ile geliştirilmiş. Muhtemelen Yandex yeni imajı ile eskiden beri var olduğunun sinyallerini vermek istiyor.

Peki, siz yeni logo hakkında ne düşünüyorsunuz? Eski logo mu yoksa yeni logo mu daha iyi görünüyor? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Rüzgar Ege
Y kırmızıysa niye a, n, d, e, xç niye siyah? Onu söyler misiniz?
Cevapla
tufan
yeni logo daha iyi olmuş.
Cevapla
Mustafa
Kötü oldu bence ama Peugeot daha kötüydü
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.