İnternet

Yeni Gmail kullanıcıların beğenisine sunuldu!

Görsel tasarım konusunda büyük bir değişime giden yeni Gmail, yeni tasarımı ile kullanıcıları daha üretken hale getirmek amacıyla baştan dizayn edildi.

Yeni Gmail kullanıcıların beğenisine sunuldu!

Dünyanın en popüler e-posta hizmeti Gmail, büyük bir değişim ile karşımıza çıkıyor. 

Görsel tasarım konusunda büyük bir değişime giden yeni Gmail’in tüm kullanıcılara aynı anda sunulmayacağını belirtmekte fayda var. The Verge ile görüşen Gmail'in Ürün Müdürü Jacob Bank, Google’ın yeni tasarımı kullanıcıları daha üretken hale getirmek amacıyla geliştirildiğini açıkladı.

Gizli mod kapsamında, her bir mesaj için iki adımlı kimlik doğrulama özelliği de getirildi. Gmail’e eklenen yeni özellikler arasında e-posta erteleme özelliği de bulunuyor. 

Gmail’in mobil uygulamasında da benzer bir değişiklik yapılıp yapılmayacağına dair henüz net bir bilgi mevcut değil. Web versiyonuna getirilen yeni özelliklerden biri de, bir e-postanın içindeki e-postayı açmak zorunda kalmadan gelen kutusundan direkt olarak açmayı sağlaması. 

Google, hakkında belirli bir süre zarfında işlem yapılması gerektiğini düşündüğü e-postaları kullanıcıya hatırlatacak. Hangi e-postaların önem arz ettiğine karar vermek için, o e-postayı kimin gönderdiği veya mesajın belirli bir içeriğe sahip olup olmadığı gibi çeşitli işaretlere bakılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.