İnternet

Yeni Microsoft tarayıcısı ilk kez görüntülendi!

Yeni Microsoft Chrome tarayıcısı, Neowin internet sitesinde görüntülendi. Yeni tarayıcının Google Chrome'a benzerliği dikkat çekiyor.

Yeni Microsoft tarayıcısı ilk kez görüntülendi!

Daha önceki Edge tarayıcısıyla ilgili sürekli şikayet alan Microsoft, yeni tarayıcısını kullanmaya başladı. Bundan kısa bir süre önce Microsoft'un, yeni bir tarayıcıya geçeceği kesinleşmişti. Bu yeni tarayıcının ilk görüntüleri biraz geç de olsa elimize ulaştı.

Yeni Microsoft tarayıcısı ilk kez görüntülendi

Google Chrome benzerliğiyle dikkat çeken yeni Microsoft tarayıcısının ekran görüntüleri, Neowin adındaki bir internet sitesinde bulundu.

Google Chrome içerisinde bulunan; adres çubuğu, sık kullanılanlar bölümü ve ana sayfanın aynısı Microsoft Chrome tarayıcıda da yer alıyor. Bu da hizmetin orjinalliği ile ilgili soru işaretleri yarattı. 

Yeni Microsoft tarayıcısı dinamik tema sunuyor

Yeni Microsoft tarayıcısı ile ilgili en çok dikkat çeken detay ise dinamik tema kullanılması oldu.

Ayrıca Bing ile ortak çalışma altyapısı da geliştirildi. Hemen alt kısıma istediğiniz zaman çeşitli haber girişleri yapabilir ve böylece ekranı daha kişisel hale getirebilirsiniz. Neowin üzerinden paylaşılan ilk iki görselde bu özelliklerin görselini bulabilirsiniz. 

Google chrome için eklentiler son derece önemliydi. Anlaşılan o ki, Microsoft Chrome için de yine aynı eklentiler kullanılacak.  Böylece kullanıcının başka bir sisteme ihtiyaç duymaması sağlamaya çalışılıyor.

Google Chrome için geliştirilen neredeyse bütün eklentiler, Microsoft Chrome için şu anda aktif. Bu yeni tarayıcı ile ilgili henüz soru işaretleri giderilmiş değil. Google Chrome varken bu yeni tarayıcının neden kullanılacağının cevabını, henüz kimse bilmiyor.

Yeni Microsoft Chrome tarayıcı sizce ihtiyaçlara cevap verebilecek mi? Konuyla ilgili yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Seddoo
10 seneden fazladır Firefox kullanıyorum, firefox daha 2. Sürümdeydi galiba o günlerden beridir firefox kullanıyorum. Çünkü eklentiler önemli, benim kolaylıkla kullanmami sağlayan şey eklentilerdi.. Daha sonra Google yaptı sonra Opera sonra o bu şu derken şuan hepsi eklentilerin önemini anladı. Şuan firefox son sürümdeyim ancak galiba başka bir şeye geçeceğim.. Firefox son sürümde kronik bir problem var, elektrikler giderse firefox kendini sıfırlıyor.
Cevapla
yakup
yeni çıkan taracılarda kesin bir açık oluyor lakin benim aradığım özelliklerde olması gerekir ram az yiyecek işlemciyi az yiyecek ve tarayıcıya tıkladığımızda açılması hızlı olacak bu özellikleri yoksa pek fazla tutulacağına sanmıyorum
Cevapla
Tipitip
Benim ihtiyaçlarımına cevap veremeyeceği kesin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.