İnternet

YouTube artık ara vermenizi isteyecek!

Yeni güncelleme ile beraber artık YouTube kullanıcılarına ara vermeleri için bildirim gönderecek.

YouTube artık ara vermenizi isteyecek!

YouTube, getirdiği yeni bir özellik ile bundan sonra kullanıcılarını uyaracak.

Google'ın Android P ile beraber duyurduğu "Dijital Sağlık" girişiminin bir parçası olan YouTube güncellemesi; belirli zaman aralıkları için hatırlatıcılar ayarlamanıza yardımcı olduğu gibi, izlediğiniz videoyu duraklatarak bir ara vermeniz gerektiği konusunda da uyarılar yapacak.

YouTube'un yeni güncellemesi ile gelen bu özellik, Android P ile de uyumlu olacak.

Yeni uyarı özelliği sayesinde 15, 30, 60, 90 veya 180 dakikalık aralıklarla hatırlatma sıklığını belirlemek mümkün. Ek olarak istediğiniz zaman YouTube bildirimlerinin sesini veya titreşimini kapatmanız da desteklenecek. Varsayılan olarak 22.00 ve 08.00 arası devre dışı bırakılan bildirimlerin bu zaman aralığını değiştirmek mümkün olacak.

Kullanıcıların abone olduğu ve titreşimi açtığı kanallardan gelen YouTube bildirimlerini tek bir yerde toplayan özellik, karışıklık yaşama ihtimalini en aza indirecek. YouTube bildirimlerini özetleyen bu özelliğin teslim süresini de ayarlama imkanı bulunuyor.

Tüm bu özellikler yayınlanan 13.17 güncellemesi ile gelmiş durumda. Sizde uygulamanızı güncelleyerek bu özelliklere erişebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.