İnternet

YouTube masaüstünde PiP özelliğini test ediyor

YouTube masaüstünde yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik sayesinde video izlerken YouTube'da gezinmek daha keyifli olacak.

YouTube'un masaüstüne yeni özellik geliyor

Google'ın bünyesinde yer alan YouTube, geçtiğimiz aylarda Android ve iOS platformlarında PiP yani resim içerisinde resim özelliğini kullanıma sunmuştu. PiP özelliği sayesinde YouTube'da video izlerken diğer videolara göz atmak istediğinizde, mevcuttaki video alt bölüme konumlandırılıyor ve böylelikle daha iyi gezinme deneyimi sunuluyordu.

YouTube, mobilden sonra PiP özelliğini şimdi de masaüstüne getirmeyi planlıyor. Bu özellik sayesinde; videoyu küçülttükten sonra YouTube'da dilediğiniz gibi gezinebileceksiniz. Ayrıca küçültülen videonun üzerinde yer alan kontrol düğmeleri ile videoyu dururabilecek veya diğer videolara geçebileceksiniz.

YouTube masaüstünde PiP özelliğini test ediyor - Resim : 1

Henüz belli başlı kullanıcıların üzerinde test edilen bu özellik aslında macOS'te Safari tarayıcısında yer alıyor. Ancak Safari'deki PiP özelliği sistem ile tümleşik olduğundan, YouTube'da sayfa değiştirdiğinizde, küçültülen video otomatik olarak kapanıyor.

Ancak YouTube'un PiP özelliği daha işlevsel çalışacak. Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulmasını beklediğimiz PiP özelliği bakalım kullanıcıların hoşuna gidecek mi?

YouTube masaüstünde PiP özelliğini test ediyor - Resim : 2

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.