İnternet

YouTube'a gelecek yeni özellik ile videolar 4 farklı açıdan izlenebilecek!

Video paylaşım sitesi YouTube'a gelecek yeni özellik ile kullanıcılar videoları farklı kamera açılarından izleyebilecek.


Dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden olan YouTube, kullanıcılarına yeni bir özellik ekliyor. Yeni özellik videoları 4 farklı kamera açılarından izleme imkanı sunacak.

Şu anda geliştirilmekte olan bu özellik kullanıma açıldığında canlı yayın videosunu izlerken farklı kamera açılarından canlı yayını takip etmek mümkün hale gelecek.

1423155701_img20150205184903.jpg

Şirket mevcut YouTube uygulamasına gelecek güncellemeyle kullanıma sunacağı yeni özelliğinin ilk test videosunu da yayınladı. Ünlü şarkıcı Madilyn Bailey’in YouTube Müzik Gecesi’ndeki performansının göründüğü video, dört farklı kamera açısından çekildi. Videoları farklı açılardan izlemek isteyen kullanıcılar kendi seçimlerine göre videoyu tek veya farklı açılardan izleyebiliyor. Peki farklı açılardan nasıl video izlenecek?

Kullanıcılar video klibi açtığında sağ tarafta 4 adet görüntü penceresi çıkıyor. Seçtiğiniz açı üzerinden ekran görüntü ilerlemeye başlıyor, bu arada sağdaki pencereler de kayboluyor. Siz görüntünün üzerine geldiğinizde pencereler tekrar açılıyor ve farklı bir açı seçimi yapılarak kamera açısını değiştirilebiliyorsunuz. Bu yeni özelliğin tüm kullanıcılara sunulacağı tarih henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.