İnternet

Zaman Tüneli'ne az kaldı!

Zaman Tüneline geçiş için zaman daralıyor.


Facebook'un Timeline servisini sevenler olduğu kadar, bu servise geçmeyi reddedenler de oldu. Ancak Timeline'a geçiş için zaman daralıyor.

Fan sayfalarının Facebook Timeline'a geçiş süreci için son güne gelindi. Zaman Tüneli adı verilen bu servise geçmeyi reddedenler, yarından itibaren zorunlu olarak kendilerini Timeline'da bulacak!

1333037987_timeline.jpg

Facebok fan sayfaları, 30 Marttan itibaren, istense de istenmese de otomatik olarak Timeline uygulamasına geçecek. Zaman Tüneli'ne yabancı olanlar, öncelikle bir kapak resmi seçerek (851×315 piksel boyutunda), profillerinin tepesindeki görüntüye yerleştirmeliler. Profil fotoğrafları ise bundan sonra 180×180  piksel boyutunda görünecek.

ZAMAN TÜNELi
— Kullanıcıların, kendilerini ve yaşam hikayelerini diledikleri içerikte ve kapsamda, tek bir sayfada derlemelerini ve paylaşabilmelerini sağlayacak

— Uygulamalardan gelen bilgiler istenirse otomatik olarak yer alacak; örneğin Facebook üzerinden müzik dinleyen bir kullanıcının dinlediği müziklerin bilgileri, eğer isterse doğrudan 'Zaman tüneli'ne eklenecek. Böylece her kullanıcının yaşam hikayesini yansıtan 'Zaman tüneli' içinde, paylaşımların yanı sıra geçmişte dinlediği müzikler, izlediği videolar, ziyaret ettiği yerler gibi tüm etkinlikleri yer alabilecek.

— Tasarımın üst bölümünde kullanıcıların kendilerini ifade eden diledikleri bir kapak fotoğrafının yer alacağı bir alan bulunacak. Ayrıca kapak fotoğrafının sağ tarafında bulunan hızlı erişim zaman cetveli sayesinde zaman tünellerinin dilenen anına hızlıca erişilebilecek.

— Kullanıcılar 'Zaman tüneli' sayfalarının içeriğini, kullanıcı günlükleri üzerinden rahatça yönetebilecek. Tüm paylaşımlarının yer aldığı günlükten paylaşmak ya da gizlemek istediği iletileri seçebilecek olan kullanıcılar dilerlerse 'Zaman tüneli' sayfalarını sadece fotoğraf ya da sadece video gibi belirli başlıklar altındaki paylaşımlarının yer alacağı şekilde filtreleyebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.