Monster Notebook hodri meydan dedi, sudan ucuza canavar gibi oyun bilgisayarı

Türkiye’nin yerli ve milli markalarından biri olan Monster Notebook, sudan ucuza modeli ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

Monster Notebook hodri meydan dedi, sudan ucuza canavar gibi oyun bilgisayarı

Monster Notebook, fiyat performans tarafındaki iddiasını daha da büyüttü. Monster’ın Abra A5 V21.1.2 modeli yok artık denilecek bir fiyattan satılıyor. Peki bu bilgisayarda nasıl bir teknik donanım var?

Bilgisayarın içerisinde Intel tarafından geliştirilmiş olan Core i5 işlemci yer alıyor. 12 nesil bu işlemci tam 32GB’lık RAM ile desteklenmiş durumda. Bu RAM tüm oyunlar için fazlasıyla yeterli olacaktır. Çünkü hali hazırdaki PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarında bile 24GB RAM bulunuyor. Dolayısıyla Monster’ın Abra A5 V21.1.2 modeli yeni nesil konsollardan bile daha güçlü diyebiliriz.

Peki bu bilgisayarın GPU tarafında nasıl bir güç saklı? Dünyanın en değerli şirketi unvanının sahibi olan Nvidia tarafından geliştirilen RTX 3050 ekran kartıyla güçlenen Monster Abra A5 V21.1.2, son çıkan oyunlardaki Ray Traycing yani aktif ışın izleme gibi üst düzey teknolojileri de destekliyor.

 Monster Notebook hodri meydan dedi, sudan ucuza canavar gibi oyun bilgisayarı

Gelelim bilgisayarda yer alan dahili depolama alanına. Genel olarak bu tarz modellerde SSD miktarı en fazla 512 GB olur. Fakat Monster Notebook burada da farkını ortaya koymuş ve 1TB’lık SSD kapasitesi ile kullanıcıların karşısına çıkmış.

İşin en güzel yanı ise bu güçlü bilgisayar için oldukça uygun bir fiyat etiketi tercih edilmesi. Hatta o kadar uygun ki bu fiyata oyun oynatmayan normal bir bilgisayar almak bile zor.

Buradan Monster Abra A5 V21.1.2’nin indirimli satış sayfasına göz atabilirsiniz.

Dip not olarak hatırlatalım. Monster Notebook tüm modellerine ömür boyu bakım garantisi veriyor. Yani ne zaman dilerseniz bilgisayarınızı Monster Notebook servisine götürerek ücretsiz bir şekilde bakımlarını yaptırabiliyorsunuz. Böyle bir hizmet sunan ikinci bir marka da bulunmuyor.