Xiaomi robot süpürge fiyatları dibe vurdu, herkes çılgınlar gibi alıyor

Robot süpürge pazarındaki rekabetin artması, bu sektördeki öncü isim olan Xiaomi’nin fiyatları büyük oranda düşürmesine zemin hazırladı.

Xiaomi robot süpürge fiyatları dibe vurdu, herkes çılgınlar gibi alıyor

Anneler gününe birkaç gün kala robot süpürge satışları adeta patladı. Bu noktada genel mantık, annem ayaklarını uzatsın, evi robot süpürsün prensibi diyebiliriz. Tabi ki fiyatların ucuzlaması da büyük oranda iş gördü diyebiliriz.

Robot süpürgeler ilk çıktığında 5 bin TL seviyesinde fiyatlardan satılıyordu. Kaldı ki o zaman ki 5 bin TL’nin şimdinin 15 bin TL olduğunu da söylemeliyiz. Şimdilerde ise model ve marka sayısının artmasıyla birlikte robot süpürge fiyatları da adeta dip yaptı.

Sektörün öncü isimlerinden Xiaomi’nin bazı modellerinin fiyatı hiç olmadığı kadar düştü. Hal böyle olunca robot süpürge satışları da patladı. Hatta geçtiğimiz gün yayınlanan bir analizde de bu anneler gününde en çok tercih edilen hediyenin robot süpürge olduğu rapor edilmişti.

Xiaomi robot süpürge fiyatları dibe vurdu, herkes çılgınlar gibi alıyor

Bazı e-ticaret sitelerinde anneler gününe özel kupon fırsatlarıyla birlikte robot süpürge fiyatları hiç olmadığı kadar düşük seviyelere gerilemiş durumda.

Elbette bu noktada Türkiye pazarına yeni giren farklı markaların da önemli rolleri mevcut. Örneğin kısa süre önce Türkiye satışlarına resmi olarak başlayan Roborock’un robot süpürgelerinin de hayli tuttuğunu söyleyebiliriz.

Dilerseniz aşağıdaki linkten indirimli kuponların yer aldığı robot süpürgelerin satış sayfasına göz atabilrisiniz.

İndirimli robot süpürge fiyatları için tıklayın ( indirim kuponları üye girişi sonrası tanımlanıyor )