Asus ROG Ally X, devasa bir batarya ile geliyor

Asus ROG Ally X, 2024’ün ikinci yarısında daha büyük batarya ve yüksek fiyat etiketiyle çıkacak.

Asus ROG Ally X, devasa bir batarya ile geliyor

Tayvanlı firma Asus, 2023 ROG Ally modelinin yenilenmiş versiyonu olan ROG Ally X’i gelecek ay piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni cihaz, geçen yıl piyasaya sürülen ilk nesil cihazın bazı bileşenlerinde önemli güncellemelerle gelecek. Yeni ROG Ally X, ilk modeldeki 7 inç ekranı ve AMD işlemcisini korurken, daha fazla RAM, artırılmış pil ömrü ve daha büyük depolama desteği sunacak.

Asus, YouTube'da yayınladığı bir videoda ROG Ally X’in gelişi hakkında ipuçları verdi ve cihazın önemli donanım yükseltmeleriyle geleceğini belirtti. Asus'un Kıdemli Başkan Yardımcısı Shawn Yen, The Verge ile yaptığı bir röportajda, yeni taşınabilir oyun konsolunun 2 Haziran’da tanıtılacağını ve en çok talep edilen donanım yükseltmesi olan daha büyük bir pil kapasitesi sunacağını doğruladı. Bu yeni pilin, cihazın en az üç saatlik bir pil ömrü sağlayacağı düşünülüyor.

Asus ROG Ally X, devasa bir batarya ile geliyor - Resim : 1

Asus ROG Ally X, devasa bir batarya ile geliyor

Yeni Asus ROG Ally X ayrıca, ilk nesil konsoldan daha fazla 16 GB RAM ile donatılacak. Yen, aynı zamanda müşterilerin, daha uzun M.2 2280 SSD yuvası sayesinde ROG Ally X'i daha büyük SSD depolama alanlarıyla yükseltebileceklerini de belirtti. 2023 modelinde M.2 2230 yuvası bulunuyordu.

Müşteriler tarafından bildirilen SD kart okuyucu sorunlarının çözülüp çözülmediği hakkında henüz bilgi yok, ancak The Verge'e göre cihaz, yeniden tasarlanmış bir anakartla donatılacak. Bu nedenle, bileşenin ROG Ally X üzerindeki havalandırma deliklerinden daha uzak bir konumda yer alabileceği belirtiliyor.

Asus ayrıca cihaza daha iyi tutuş sağlayan gripler ekleyecek ve joystik, tetikleyici ve D-Pad’de iyileştirmeler yapacak. Diğer özellikler arasında ilk nesil ROG Ally’yi güçlendiren AMD Z1 Extreme yongası ve 7 inç ekranın korunması bekleniyor. Geliştirilmiş ROG Ally X modelinin gelecek ay piyasaya çıkacağı belirtiliyor.