Konsol

Sony bir sonraki PS5 sistem güncellemesine beklenen özelliği ekliyor

Sony PS5 sistem günellemesine beklenen bir özelliği getiriyor. Güncelleme kapsamında kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak bir özellik gelecek. İşte detaylar.

Sony bir sonraki PS5 sistem güncellemesine beklenen özelliği ekliyor

Bir sonraki PlayStation 4 ve PS5 sistem güncellemesi, Sony'nin konsollarına bazı yeni erişilebilirlik ve yaşam kalitesi özelliği ekleyecek. Eklemeler arasında PlayStation 5'te sesli komut desteği de var. Sony'nin önceki nesil konsolu 2013'te piyasaya çıktığından beri bu özelliğe sahipti, ancak şimdi şirketin en yeni konsoluna da bu özellik geliyor.

Sony, ilk olarak ABD ve İngiltere'deki İngilizce konuşan kullanıcılara sunacağı bir beta ile başlayarak, konsolun “Hey PlayStation”a yanıt vermesini sağlayacak bir sistem seçeneği ekliyor. Bu, kapatabileceğiniz bir özellik. Özellik temel olarak, oyun ve diğer uygulamaları başlatmak için sesinizi kullanmanıza, ayrıca sistem menüsünü açmanıza ve medya oynatmayı kontrol etmenize olanak tanıyacak.

Sony bir sonraki PS5 sistem güncellemesine beklenen özelliği ekliyor

sony

Güncelleme, kulaklık çıkışını mono ses yapan bir özellik de dahil olmak üzere diğer yeni erişilebilirlik özelliklerini getirecek. Sony, bunun özellikle tek taraflı işitme kaybı olan oyunculara yardımcı olması gerektiğini belirtiyor. Aynı güncellemenin bir parçası olarak Sony, grup sohbetlerinin nasıl çalıştığını da değiştiriyor. İleride, sohbetlerin özel mi yoksa halka açık mı olduklarına karar verme seçeneğiniz olacak. Partinizi açık bırakırsanız, sadece arkadaşlarınız değil onların arkadaşları da katılabilecek.

Diğer bir yeni PS5 özelliği, oyunlarınızı türe göre filtrelemenize olanak tanıyacak. Sony ayrıca ödül kartlarının tasarımını güncelledi ve diğer değişikliklerin yanı sıra daha fazla ekran okuyucu dili için destek ekledi.

Yorumlar
Xbox turkiye
Sayısal oynasam çıkma şansı daha çok:)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.