Konsol

PlayStation 4 hakkında korkunç gerçek! Konsolunuz her an bir daha çalışmamak üzere kapanabilir!

PlayStation 4 cihazlarında bulunan pilin önemli bir sorun oluşturduğu ortaya çıktı. Bu pil bittiği anda konsolunuz bir daha açılmamak üzere kapanacak.

PlayStation 4 hakkında korkunç gerçek! Konsolunuz her an bir daha çalışmamak üzere kapanabilir!

Masaüstü bilgisayarlarda da bulunan ve halk arasında saat pili olarak bilinen donanımın PlayStation 4 sahipleri için önemli bir sorun oluşturacağı iddia edildi. İddianın sahibi ise Lance McDonald isimli bir hacker. McDonald'ın iddiasına göre PlayStation 4 cihazlarında bulunan ve bios bilgilerinin korunmasını sağlayan pil bittiğinde cihaz kullanılamaz hale gelecek.

PlayStation 4 cihazlarında bulunan pilin önemli bir sorun oluşturduğu ortaya çıktı.

Bu iddianın temeli ise kullanıcıların konsolun saatini değiştirerek kupa ve puan almalarını engellemek. Ancak bu durum beraberinde önemli bir sorunu da getiriyor. Konsolun pili bittiğinde ne yazık ki kullanılamaz hale geliyor. Konuyla ilgili Sony cephesinden bir açıklama gelmese de halen kullanımda olan PlayStation 4 cihazlarının bu pili bitmediği için ortada bir şikayet de bulunmuyor.

Masaüstü bilgisayarlarda da kullanılan ve Bios pili olarak geçen bu piller tarih, saat ve benzeri temel bilgilerin saklanması için kullanılıyor. Ortalama 5-6 yıl ömürleri olan bu pillerin ömrü bittikten sonra değiştirilmesi gerekiyor. Bilgisayarda 10 saniyelik bir işlem olan bu pil değişiminin PlayStation 4'te (güvenlik nedeniyle) yapıbabilse bile sistemin yeniden çalışmayacağı iddia ediliyor.

Yorumlar
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
BUNDA SIKINTI YOK Kİ, YENİ BİR PİL TAKARSIN OLUR BİTER.
Cevapla
nnnn
Haberin sonunda "pil değişiminin PlayStation 4'te yapılsa bile sistemin yeniden çalışmayacağı iddia ediliyor" yazıyor, riskli olabilir
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.