Konsol

PS5 için PS VR 2 tanıtıldı! Gelecekten gelen tasarım!

Sony, PlayStation 5 için PS VR 2 kontrolcülerini tanıttı. Sony Ericsson logosundan ilham alınan bu tasarım gelecekten gelmiş gibi görünüyor.

PS5 için PS VR 2 tanıtıldı! Gelecekten gelen tasarım!

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile oyunculara sunduğu farklı deneyimler ile dikkat çekmeyi başarmıştı. DualSense'te yer alan haptic feedback ve adaptive triggers özellikleri ile oyunu yaşamanızı sağlayan Sony, şimdi de PS VR 2 ile bu deneyimi bir üst seviyeye çıkaracak.

Önümüzdeki dönemde satışa sunulacak olan PS VR 2'nin kaskını henüz göremedik. Ancak sanal gerçeklik cihazının kontrolcüsü bugün resmi olarak gösterildi. Sony, PS VR 2'nin kontrolcüsünde DualSense'te yer alan özelliklere ek olarak bir takım özellikler ekliyor. Bu yenilikler arasında parmak dokunuşu algılama ve izleme yer alıyor.

PS VR 2 kontrolcüsünün özellikleri

Uyarlanabilir tetik tuşları: Her bir VR denetleyicisi, DualSense denetleyicide bulunanlara benzer şekilde, basıldığında hissedilir gerginlik ekleyen uyarlanabilir tetik tuşlarını içeriyor. Bir PS5 oyunu oynadıysanız, ok fırlatmak için yayını çekerken olduğu gibi, onlara bastığınızda L2 veya R2 düğmelerindeki gerilimeyi hissetmişsinizdir. Bu deneyim VR kontrolcüsünde de olacak.

Dokunsal geri bildirim: Yeni denetleyicinin form faktörü için optimize edilmiş dokunsal geribildirime sahip olması, oyun dünyasındaki her hissi daha etkili, dokulu ve incelikli hale getirecek. Kayalık bir çölde ilerlerken veya yakın dövüşte darbelerle ticaret yaparken, sanal gerçekliğin çok merkezi olan görsel ve işitsel deneyimi büyüten farkı hissedeceksiniz.

PS VR 2

Parmak dokunuşu algılama: Denetleyici, baş parmağınızı, işaret parmağınızı veya orta parmaklarınızı yerleştirdiğiniz alanlara herhangi bir baskı yapmadan parmaklarınızı algılayabilecek. Bu, oyun sırasında ellerinizle daha doğal hareketler yapmanızı sağlayacak

İzleme: VR denetleyicisi, denetleyicinin altındaki bir izleme halkası aracılığıyla yeni VR başlığı tarafından izlenecek.

İşlem düğmeleri / analog çubuklar: Sol kumanda bir analog çubuk, üçgen ve kare düğmeler, bir "tutuş" düğmesi (L1), tetik düğmesi (L2) ve Oluştur düğmesi yer alıyor. Sağ kumanda, bir analog çubuk, çapraz ve daire düğmeleri, bir "tutuş" düğmesi (R1), tetik düğmesi (R2) ve Seçenekler düğmesi bulunuyor. Örneğin, oyun içi nesneleri almak için "tutuş" düğmesi kullanılabilecek.

Sony şimdilik yeni VR kaskının ne zaman satışa sunulacağını açıklamadı. Ancak tahminler 2021 sonu veya 2022 ortasını gösteriyor. PS5'in stokları daha istenilen seviyede değilken, PS VR 2 için acele edilmeyeceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.