Konsol

PlayStation VR2 duyuruldu! PS5'te yeni nesil oyun deneyimi

Sony, CES 2022 kapsamında yeni sanal gerçeklik setini duyurdu. PlayStation VR2 ismi verilen sistem oyunculara yepyeni bir gerçeklik deneyimi sunacak.

PlayStation VR2 duyuruldu! PS5'te yeni nesil oyun deneyimi

2022 hep zam haberleriyle gelmedi, iyi gelişmeler de var. Bunlardan biri PS5 konsolu için yeni nesil sanal gerçeklik sisteminin duyurulması. Sony Entertainment,  PlayStation 5 için yeni nesil sanal gerçeklik sisteminin resmi olarak PlayStation VR2 olarak adlandırılacağını duyurdu. Sistemin kontrolörlerinin PlayStation VR2 Sense kontrolörleri olarak adlandırıldığı da belirtildi.

PlayStation VR2 duyuruldu! PS5'te yeni nesil oyun deneyimi

playstation

PlayStation VR2, VR oyunlarını yepyeni bir düzeye taşıyor ve oyuncuların daha önce hiç olmadığı gibi oyun dünyalarına dalmalarına olanak tanıyor. Kulaklık takılıyken ve kontrolörler ellerindeyken oyuncular, birinci sınıf geliştiriciler tarafından oluşturulan oyun dünyalarının yaratıcılığı ve donanıma eklenen en son teknoloji sayesinde, başka hiçbir şeye benzemeyen yüksek bir his yelpazesi hissedecekler.

PS5'teki yenilikleri temel alan PlayStation VR2, basitleştirilmiş tek kablolu kurulumun yanı sıra aslına uygun görseller, yeni duyusal özellikler ve gelişmiş izleme ile gerçek bir yeni nesil deneyim ekliyor. İşte bu deneyimlerden bazıları:

Görsel Doğruluk: Yüksek kaliteli bir görsel deneyim için PS VR2, 4K HDR, 110 derecelik görüş alanı ve foveated işleme sunuyor. Bir OLED ekranla oyuncular, göz başına 2000×2040 ekran çözünürlüğü ve 90/120Hz akıcı kare hızları bekleyebilirler.
Kulaklık Tabanlı Denetleyici Takibi: İçeriden dışarıya izleme ile PS VR2, VR başlığına yerleştirilmiş entegre kameralar aracılığıyla sizi ve denetleyicinizi izler. Hareketleriniz ve baktığınız yön, harici bir kameraya ihtiyaç duymadan oyun içinde yansıtılır.
Yeni Duyusal Özellikler: PS VR2 Sense Teknolojisi, göz izleme, kulaklık geri bildirimi, 3D Ses ve yenilikçi PS VR2 Sense denetleyiciyi birleştirerek inanılmaz derecede derin gerçeklik hissi yaratır. Kulaklıklı mikrofon seti geribildirimi, oyuncunun oyun içi eylemlerinin hislerini artıran yeni bir duyusal özelliktir. Örneğin, oyuncular gergin anlarda bir karakterin yüksek nabzını, karakterin başına yakın geçen nesnelerin hücumunu veya karakter hızla ilerlerken bir aracın itişini hissedebilir. Ek olarak, PS5'in Tempest 3D AudioTech'i,  oyuncunun çevresindeki seslerin canlanmasını sağlar.
Göz İzleme: Göz izleme ile PS VR2, gözlerinizin hareketini algılar, böylece belirli bir yöne basit bir bakış, oyun karakteri için ek bir girdi oluşturabilir. Bu, oyuncuların yeni ve gerçeğe yakın şekillerde daha sezgisel bir şekilde etkileşime girmesine izin vererek, oyunda yeni bir gerçekçilik düzeyi sağlayan yüksek bir duygusal tepki ve gelişmiş ifade sağlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.