Oyun

NVIDIA GeForce Now fiyatı zamlandı! Yok artık!

NVIDIA'nın bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now fiyatı zamlandı. Türkiye'de 75 TL olan bu servis Amerikalıya da aynı fiyat olacak.

NVIDIA GeForce Now fiyatı zamlandı! Yok artık!

Nvidia geçtiğimiz günlerde Türkiye'de bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now'ı kullanıma sunmuştu. Amerika'da 5 dolar olan bu servisin Türkiye'de 75 TL olması büyük ses getirmiş ve herkes tepki göstermişti.

Bu süreçte NVIDIA ile iş yapan Can Sungur, tepki için sponsorluğunu sonlandırma kararı bile almıştı. Türkiye'de GAME+ ile hizmet verecek olan GFN'nin neden 75 TL olduğu bugün anlaşıldı. Çünkü NVIDIA, Amerika'da bu servisin fiyatını 5 dolardan 10 dolara çıkartı. Dolar kurunu göz önünde bulundurduğumuzda 75 TL'nin uygun geldiğini söyleyebiliriz.

Ancak Amazon Prime gibi bir gerçek var. Türkiye'de 8 TL'ye Amerika'da 13 dolar olan  Amazon Prime, ülkemize özel fiyatlandırma yapması ile dikkat çekmişti. Türkiye şartlarında oyun oynamanın lükse kaçtığı bu dönemde GFN'nin yerel fiyatlandırma uygulaması bekleniyordu. Ancak görünen o ki NVIDIA yerel fiyatlandırmaya pek sıcak bakmıyor.

Nvidia'nın Amerika'da 10 dolar olması da tepki toplayacak gibi görünüyor. Çünkü oyun barındırmayan ve Steam ve Epic Games'teki oyunlarınızı oynatan bu sistem gerçekten çok pahalı. Hem servise hem oyuna para vermek oyuncular tarafından pek tercih edilmeyebilir. Çünkü GFN'nin karşısında Xbox Game Pass gibi bir sistem bulunuyor.

Bakalım Nvidia'nın bu hareketi oyunculardan nasıl tepki alacak? 75 TL çok derken ülkemizde bu servis gerçekten de ucuz kalacak gibi görünüyor...

Yorumlar
Bahadir Hamamcioglu1967
Dizüstü bilgisayarın da Nvidia ekran kartı olan bilgisayarlar çok değerlidir. İkinci el dizüstü bilgisayar almak için millet her yeri geziyor. Malûm birinci el PC fiyatları dudak uçuklatiyor.
Cevapla
Misafir
Bize zaten zamlıydı adamlar haksızlık olmasın demişler herkese zamlamışlar 😂
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.