Sony'den yeni PS5 modeli!

Teknoloji devi Sony yeni bir PS5 modeli üzeride çalıştığını duyurdu. İşte şirketin yeni planları hakkında tüm detaylar.

Sony'den yeni PS5 modeli!

Microsoft Xbox Series X ve Series S'den farklı olarak Sony'nin PlayStation 5'i, en yeni nesil oyun konsollarını farklı özelliklerde sunacak şekilde tasarlanmamış. Bununla birlikte, fiziksel bir disk sürücüsü olmadan gelen cihaz ile ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Şimdi yayınlanan yeni bir rapor üçüncü bir varyantın yolda olduğunu işaret etti. işte tüm detaylar.

Sony'den yeni PS5 modeli duyurusu!

Sony'den yeni PS5 modeli! - Resim : 1

İlginç bir şekilde, Japon teknoloji devi, en yeni nesil PS5 konsollarında şimdiden küçük değişiklikler yapıyor. Ancak yeni bir değişiklik, yeni konsolların tasarımında köklü bir değişiklik getirebilir gibi görünüyor. Haber, Sony'nin PlayStation 5'in fiziksel tasarımını yenilemek isteyebileceğini açıklayan Insider Gaming'den Tom Henderson'dan geldi. Güvenilir bir kaynak diyebileceğimiz bu kaynak şirketin planlarına bir iç bakış sunuyor. Görünüşe göre, PS5'in gelecek sürümlerinde çıkarılabilir bir disk sürücüsü eklenebilir.

Rapora göre marka, PS5'i arkada bulunan bir USB Type C bağlantı noktası üzerinden konsola bağlanacak çıkarılabilir bir disk sürücüsü ile piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu aynı zamanda Sony'nin harici optik sürücüyü konsolla birleştirmeyi seçebileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, şirketin bu harici sürücüyü ayrı olarak satmayı seçmesi de tamamen mümkün .Şirket genellikle her 3 ila 4 yılda bir konsolunun yeni çeşitlerini piyasaya sürüyor. Bu nedenle, yeni PS5 modelinin önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olmayacak. Ancak Slim veya Pro modellerinden farklı olarak, marka bu sefer ayrılabilir bir disk sürücüsü getirmeyi planlıyor gibi görünüyor.