Kripto Para

ABD’nin en büyük kripto para borsası rekor zarar açıkladı

Kripto para dünyası olumsuz gelişmelerle anılmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsası da bu trende uydu ve yüksek finansal zarar açıkladı.

ABD’nin en büyük kripto para borsası rekor zarar açıkladı

Kripto para borsası yatırımcısını üzmeye devam ediyor. Borsanın en önemli para birimi olan Bitcoin’in bir dönem 70.000 dolara kadar çıkması, hemen herkesin kripto paralarla ilgilenmeye başlamasına neden olurken, şu sıralar 20.000 doların üzerinde kalıcı olmaya çalışan lider para birimi, kripto para yatırımcılarının keyfini kaçırıyor.

Küresel enflasyon, ekonomik kriz, Luna skandalı gibi dış ve iç etkenler nedeniyle bir türlü artış trendi yakalayamayan kripto para borsaları, dünyanın her bir köşesinde büyük şirketlerin zarar etmesine neden oluyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren ve ülkenin en önemli kripto para borsası olarak anılan Coinbase’de zarar eden isimlerden biri.

ABD’nin en büyük kripto para borsası rekor zarar açıkladı

Geçtiğimiz çeyreği 430 milyon dolarlık zararla kapatan Coinbase, bu çeyrekte ise tam 1,1 milyar dolar zarar etti. Bu zararın arkasında yatan birçok sebep varken, tabi ki bunların içerisinde en önemlisi borsa hacminin yaklaşık %30 oranında küçülmesi ve 217 milyar dolar seviyesine kadar gerilemesi oldu.

Yılın ikinci çeyreğinde 870 milyon doların üzerinde bir gelir beklentisi bulunan şirket gelirlerinin 803 milyon dolar seviyesinde kalması da, yine faaliyet zararının zirve yapmasının nedenlerinden biri olarak gösterildi.

Son olarak Coinbase ABD’de hisseleri halka açık bir kripto para şirketi olduğu için bu durum sadece kripto para yatırımcılarını değil, hisse senedi yatırımcılarını da olumsuz etkiliyor. Öyle ki bir ara 360 dolar seviyesine kadar çıkan hisse senedi fiyatı şu sıralar 100 doların altında seyrediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.