Kripto Para

Bitcoin yeni seviye test ediyor! Yatırımcılar Ethereum hakkında konuştu

Kirpto para camiasında uzun süredir yaşanan çalkantılar devam ediyor. Ciddi anlamda kayıp yaşayan kripto para sahipleri için yeni haberler mevcut.

Bitcoin yeni seviye test ediyor! Yatırımcılar Ethereum hakkında konuştu

Geçtiğimiz yıl rekor seviyelere yükselen öncü kripto para birimi bu yıl ciddi anlamda düşüş yaşadı. Yatırımcılar için hayal kırıklığı yaratan kripto para camiasında şu anda toparlanma sinyalleri mevcut. 20 bin doların dahi altına düşen Bitcoin camiasında 25 bin sinyali deneniyor.

Yatırımcılar konuyla ilgili olarak kripto para sahiplerini ilgilendirecen bazı yorumlarda bulundu.

İşte yatırımcıların kripto paraya yönelik yorumları:

Bitcoin yeni seviye test ediyor! Yatırımcılar Ethereum hakkında konuştu - Resim : 1

"Fed sonrası rahatlayan piyasa ve düşüşe geçen dolar endeksi kripto paralarda rahatlamaya neden oldu. Öyle ki Bitcoin 25.000$ seviyesini dün zorlarken bu dirençten ret gelse de 24.000$ üzeri fiyatlamalarda hacim geldiğini gördük. Bardağın dolu tarafı bu yönde gelişse de Robinhood SEC tarafından soruşturmaya maruz kalabilir ve bu durum kripto para piyasası için FUD haberi olabilir. Bitcoin yeniden 24.000$ seviyesinin altına sarksa da önemli bir alçalan trendi kırarak mart ayıdan bu yana oluşan satış baskısını bertaraf etmeyi deniyor. Geri çekilmelerde 23.700$ seviyesi ara destek olacak.

Diğer tarafta kurumsalların Bitcoin üzerinden kripto para ilgisi de pekişiyor. Dünyanın en büyük fonu olan Blackrock spot Bitcoin üzerinden fon kurmaya karar verdi. Henüz piyasa bu haberi algılayıp fiyatlamasa da 18.000$ seviyelerinde dip yaptığımızı da unutmamak gerekir. Bu nedenle piyasa içindeki kısa süreli geri çekilmeler ana yolumuzu görmemize engel olmamalı. Eylül ayına kadar 26.500$ denemesi beklediğimizi yinelerken, fiyatın 30.000$ seviyelerine yaklaşması piyasaya yeni girişleri tetikleyebilir. Ethereum’un ise madenciliğinin iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçecek olması ETH fiyatları açısından olumlu. Yine aynı zamanda Ethereum madenciliğinin Ethereum Classic’e geçecek olması da ETC fiyatları açısından avantaj sağlıyor. Ethereum Classic, Ethereum’un aksine 210,7 milyon adetle sınırlı arzla sabit. Sınırlı arzının olması ETCV fiyatları açısından ivme kazandırabilir. Bu nedenle kripto para portföylerinde ağırlıklı olarak Ethereum ve Ethereum Classic ile yapılması mevcut stratejide yatırımcı açısından daha iyi olabilir."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.