Kripto Para

Ailelerden ilginç kripto para isteği

Dünya halen kripto paraların köpük mü yoksa yeni bir gerçeklik mi olduğunu tartışadursun, Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir anket çalışması hayli ilginç bir durumu ortaya koydu.

Ailelerden ilginç kripto para isteği

Kripto paralar düşse de çıksa da gündemi meşgul etme özelliklerinden hiçbir şey kaybetmiyorlar. Özellikle 2021 yılı içerisinde popülaritesine popülarite katan bu yatırım aracı, aslında mantığının yanlış anlaşılması ve yatırım aracı olarak görülmesi gerekirken, bir gecede zengin olma hayali kuranların dayanak noktası olması yönüyle bir hayli riskli bir sektör haline gelmişti.

Ancak bu yılın ilk çeyreğinin sonlarından itibaren artış trendi sona eren ve büyük bir gerileme evresine giren kripto paralar, bu trendleri nedeniyle ilgi odağı olmaktan yavaş yavaş uzaklaşmaya başladı. Bununla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir anket, kripto paraların artık hayatımızdan hiç çıkmayabileceğini gösteriyor.

Ailelerden ilginç kripto para isteği

Buna göre ülkenin en büyük eğitim odaklı platformlarından biri olan study.com tarafından yapılan bir anket çalışmasında, kripto paraların müfredata ders olarak eklenip eklenilmemesi gerektiği soruldu. Ankete katılan velilerin %64’ü bu soruya evet kripto paralar ders olarak okutulmalı derken, evet diyenlerin %67’si ise bu derslerin zorunlu olması gerektiğini söyledi.

Benzer soruların Blockchain, Metaverse ve NFT’ler için de sorulduğu platformda, bu sektörlerin kripto paralar kadar önemli görülmediği anlaşıldı. Nitekim velilerin %40’ı Blockchain’in, %35’i Metaverse’ün,%25’i ise NFT’lerin ders müfredatına eklenmesini talep etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.