Kripto Para

Aldığı Bitcoin'leri hesabında unutan kadına dolandırıcılar yardım etti

Bitcoin ilk çıktığında satın alan isimlerden biri olan ABD'li Kampert satın aldığı coinleri cüzdanında unutunca ortalık karışmış. İşte tüm detaylar.

Aldığı Bitcoin'leri hesabında unutan kadına dolandırıcılar yardım etti

Rhonda Kampert, dünya çapında öncü kripto para birimi olan Bitcoin'i ilk satın alanlardan biriydi. Kampert ilk coin aldığında Bitcoin o dönem 80 dolar seviyesindeymiş. O dönem altı adet Bitcoin alan kadın ardından aldığı kripto paraları hesabında unutmuş.

Henüz Bitcoin adını yeni yeni duyurduğundan aklından çıkan ve hesabındaki kripto paraları unutan kadın yıllar sonra Bitcoin'in değeri 600 kat yükseldiğinde hesabındaki coinleri hatırlamış.

Aldığı Bitcoin'leri hesabında unutan kadına dolandırıcılar yardım etti

bitcoin

Ne yazık ki 600 kat yükselmiş değerde Bitcoin'leri kullanmak isteyince de  hesabına ulaşamamış. Bu noktada kadına yardım edenler ise ilginç bir şekilde kripto para hazine avcıları çıktı.

Kadının hesabına ulaşmasına yardım ederken aynı zamanda hesabından da yüzde 20 almışlar.  ABD'nin Illinois eyaletinde yaşayan Kampert, 2017'de Bitcoin'in değerinin 13 bin dolara çıktığını duyunca hesabındaki coinleri hatırlamış. Bunun ardından heyecanla parasını almak için harekete geçmiş. Ancak hesabındaki bilgilerin bazılarının eksikliğinden dolayı giriş yapamayan kadın ardından denemekten vazgeçmiş. Kampert aylarca uğraşsa da işin ucunu bırakmış. 

Yardım için internetten bazı kişilere ulaşmış. Giriş bilgilerini güvenerek verdiği kişiler dolandırıcı çıkmış. Yardım eden kişilerle birlikte cüzdanına ulaştıklarını anlatan kadın hesabında coinleri görünce çok sevinmiş. Ancak hesabına ulaşmasına yardım ettikleri için kripto para hırsızlığı yapan kişiler yüzde 20'lik payı kendilerine almış. Kampert kalan coinlerini bir USB'de saklıyor. 

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Siz olsanız yüzde 20'lik pay verir miydiniz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
İskender mtluogullari
Ben bitcoinin ilk çıktığında binlerce alınıp binlerce sattığımız hatırlıyorum yıl 2010 civarıdır ve bu Ali s satışlarda sürekli zarar ettiğim için bıktım ve usandigim için birgün ansızın coinlerimi USD çevirip paramı çektim.tabiki şöyle bir gerçek var hesapindaki coinlerin hepsini çekemiyorsunuz sistem 10 20 olan küçük mevlalari vermiyor kusuratlar hesapta kalıyor.Bende hesabıma ulassam inanıyorum ki bu hesapta 10 20 adet coinlerim var dir.burda sıkıntı hangi borsadan aldığımı hatirlamamam diyet şifreleri bulabilme imkanım var ama borsayı bir türlü hatırlayamadım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.