Algoritma, 31 Mart 2023 için XRP fiyatını tahmin etti

Makine öğrenimi algoritması, 31 Mart 2023 için XRP fiyatını tahmin etti.

Algoritma, 31 Mart 2023 için XRP fiyatını tahmin etti

XRP'nin fiyatı, varlığın devam eden Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davasından kaynaklanan yükseliş desteğinden yoksun olması nedeniyle son haftalarda kilit direnç seviyelerini kıramadı. Dava sonucunun XRP'yi etkileyeceği tahmin edildiğinden, tokenin gelecekteki değeri önemli ölçüde çeşitli kripto para birimi oyuncularının spekülasyonlarına konu oldu. 

Algoritma, 31 Mart 2023 için XRP fiyatını tahmin etti

XRP'nin gelecekteki olası fiyat hareketine bakıldığında, makine öğrenimi algoritması tabanlı kripto izleme platformu PricePredictions, tokenin fiyat gidişatına bir bakış sunmak için kullanılan araçlar arasında yer alıyor. Aracın 30 günlük fiyat tahminine göre, XRP yatırımcıları, 1 Mart'ta elde edilen verilere göre, varlığın değerlemesinin 31 Mart'ta 0,356670 dolardan işlem görmesini beklemeli.

Algoritma, 31 Mart 2023 için XRP fiyatını tahmin etti - Resim : 1

XRP 30 günlük fiyat tahmini. Kaynak: Fiyat Tahminleri

Değerleme gerçekleşirse, XRP muhtemelen tokenin yayınlandığı tarihteki fiyatından yaklaşık %6 daha düşük bir fiyattan işlem görecektir. Daha önce, makine öğrenimi aracı, XRP'nin 1 Mart'ta 0,39 dolardan işlem görebileceğini  tahmin etmişti.

Özellikle tahmin, Bollinger Bantları (BB), hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD), göreli güç endeksi (RSI) ve diğerleri gibi farklı teknik göstergeleri dikkate alır.

XRP fiyat analizi

Basın zamanında, XRP 0,38 dolardan işlem görüyordu ve günlük %0,5'lik kazançları temsil ediyordu. Haftalık grafikte, XRP %2'nin üzerinde düştü ve kripto hala 0,40 $'lık dirençle karşı karşıya.

Algoritma, 31 Mart 2023 için XRP fiyatını tahmin etti - Resim : 2

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP'nin temelleri

XRP fiyat projeksiyonunu incelerken, SEC tarafından devam eden dava, varlık üzerindeki genel piyasa duyarlılığı etkisinden kısmen daha ağır basıyor. Gerçekten de, ABD savunma avukatı James Filan'ın yasal mücadelenin ay içinde çözülebileceğini öngördüğü düşünüldüğünde, Mart ayının XRP topluluğu için anıtsal olacağı tahmin ediliyor.

Analistler, durum blockchain firmasının lehine giderse, bunun XRP için bir yükseliş tetikleyicisi olabileceği görüşünde. SEC'in Ripple'ı XRP tokenleri şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler sattığı için suçladığı dava üçüncü yılına girdi ve her iki taraf da kazanacağına güveniyor. Genel olarak vaka, Mart 2023'te izlenecek  XRP ile ilgili önemli olaylar arasında yer almaya devam ediyor.

Belirsizliğin ortasında, XRP'nin zincir üstü ölçümleri artan token birikimine işaret ediyor. Örneğin, XRP balinaları son zamanlarda yüksek hacimli işlemlere dahil olduktan sonra spekülasyonlara yol açtı.

Bununla birlikte, spekülasyon, XRP'nin kripto borsası Coinbase tarafından olası yeniden listelenmesine bağlandı, bu faktör, piyasa değerine göre altıncı sıradaki kripto para birimi için yükseliş hissi olarak kabul edildi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.