Bir kripto para borsasına daha erişim sağlanamıyor!

Thodex ve Vebitcoin sitelerinin ardından bir yerli kripto para borsasına daha erişim sağlanamıyor, kullanıcılar merakta.

Bir kripto para borsasına daha erişim sağlanamıyor!

Yatırımcıların geçtiğimiz gün gerçekleşen Thodex, ve dün gerçekleşen Vebitcoin adlı sitelere erişememesinin ardından GoldexCoin adlı bir yerli kripto para borsa sitesine daha erişim sağlanamıyor. Ön satışı gerçekleştirilen GLDX Token için de alım satım işlemleri tamamen durduruldu. GLDX Token'ı tavsiye eden yüksek takipçili hesaplar da sosyal medyada eleştirilerin hedefi oldu.

Bir kripto para borsasına daha erişim sağlanamıyor! - Resim : 1

GoldexCoin'in sitesinde yapılan açıklama şu şekilde: 

"Değerli kullanıcılarımız, 23.04.2021 Saat 19.20 de açılışını yaptığımız Gldx Token'in alım satımında siz değerli kullanıcılarımızın da şahit olduğu gibi sistemsel problem yaşanmıştır. Gece boyu yapılan incelemeler sonucu bazı hesaplar da mükerrer işlemler tespit edilmiştir. Hem piyasa yapıcı hem de piyasa alıcı tarafında her hangi bir hak kaybına sebep olmamak için 23.04.2021 saat 19.20 den itibaren yapılan tüm işlemler geri çevrilecektir. Bu işlemler sadece Gldx Token için yapılacaktır. Diğer tüm alım satımlar aktiftir.

Kullanıcılarımızın tüm varlıkları soğuk cüzdandadır. Her hangi bir kayıp söz konusu değildir. Dileyen kullanıcılarımızın talep etmeleri doğrultusunda yapmış oldukları yatırım miktarı taraflarına iade edilecektir. Sistemimiz de gerekli iyileştirmeler yapıldıktan sonra Gldx Token'in tekrar alım satıma açılacağını tüm kullanıcılarımıza bildiririz. Bizi takip etmeye devam edin.Goldexco.in Ailesi."

Açıklamanın ardından GoldexCoin'e para yatıranların durumu halen belirsizliğini koruyor. Her ne kadar borsa belli bir süre sonra açılacağını söylüyor olsa da diğer iki örnekte de benzer açıklamalar yapılmıştı.