Kripto Para

Bitcoin % 3400 artacak! İşte Bitcoin'in yükseleceği tarih...

Sık sık yaptığı boğa sezonu ve Bitcoin tahminleriyle tanınan kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes büyük bir rallinin ardından bir numaralı kripto paranın 1 milyon doların üzerine çıkaracağına inanıyor.

Bitcoin % 3400 artacak! İşte Bitcoin'in yükseleceği tarih...

Kripto uzmanı olarak da bilinen BitMEX kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin’in değerinin 1 milyon dolara ulaşabileceği tahminini tekrarladı.

Hayes yüz binlerce Twitter takipçisine, Fed’in para politikasındaki değişiklikler nedeniyle Bitcoin’in 27 bin 500 doların üzerinde olan mevcut değerinden yüzde 3 bin 400’den fazla bir kazanç göreceğini söylüyor.

“Fed faiz oranlarını düşürecek, Bitcoin yükselecek”

BitMEX’in kurucu ortağı, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın resesyon endişelerine karşı enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını düşürmeye başlamak zorunda kalacağını da öngörüyor.

Hayes’e göre faiz indirimi, Bitcoin’in fiyatını yükseltmek için katalizör görevi görecek. Bu arada Bitcoin, piyasalara daha fazla likidite girdiğinde genellikle iyi performans göstermesiyle biliniyor.

Hayes açıklamasında, “Powell faizi ne kadar hızlı artırırsa, o kadar hızlı kesmek zorunda kalacak.” dedi. Powell’a hitaben yazan Hayes, “BTC’deki tüm düşüşleri satın alacağım. Daha fazla giriş noktası için teşekkürler efendim.” dedi.

BTFP’yi COVID teşviklerine benzetti

BitMEX kurucusu, Fed’in zor durumdaki ABD bankalarına likidite sağlamak için bu ay açıkladığı Banka Vadeli Fonlama Programı’na (BTFP) da değindi. BTFP’nin piyasalara Bitcoin’in fiyatını yükseltmeye yardımcı olacak bir başka likidite enjeksiyonu olduğunu söyledi.

BTFP’nin, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin 45 dolara ulaştığı COVID salgını sırasında Fed’in uyguladığı teşvik fonu takviyesiyle benzer olduğunu düşünüyor.

“Ya bir enayi ya da bir aziz olabilirsiniz”

Hayes’in öngörüleri bunlarla da bitmiyor. Kripto uzmanı, Fed’in ayrıca, hükümetin uzun vadeli faiz oranlarını belirli bir hedefte sınırlamak için tahvil satın aldığı bir para politikası türü olan getiri eğrisi kontrolüne (YCC) de katılacağını öngörüyor.

Konuya ilişkin yorumunda, “ABD Hazine Bakanı Janet, Getiri Eğrisi Kontrolüne giden yolda çok yavaş ilerlemeye başladı. Finansal baskının başlangıcına hoş geldiniz. Sermayeniz söz konusu olduğunda ya bir enayi ya da bir aziz olabilirsiniz. Sermayenize iyi davranırsanız o da size iyi davranacaktır.” ifadelerini kullandı.

Hayes son olarak, Çin Halk Bankası’nın zorunlu karşılık oranını (RRR) yüzde 0,25 oranında azaltmasıyla Çin’deki para politikasında yapılan son değişikliklere tepki olarak Bitcoin için benzer bir tahminde bulundu. Çin’in bu hamlesinin piyasalara sermaye akışının başlayacağının bir işareti olduğuna inandığını söyledi.

Yorumlar
Zeynep
Tabi fed'in baskıcı politikalarını kenara atarak söylüyor bunu
Cevapla
Osman
Bekleyelim görelim bakalım ne olacak Boş yorum yapmak istemiyorum bilgim az beklentim iyi hadi bakalım boğa gelsin
Cevapla
Yener tuna
1 milyon USD çok uçuk bir rakam. Balina tuzağı olabilir. Satmak istediklerinde böyle haberler çıkarmak normal. 1 milyon doları kabul etsek bile, bu süreyi 2 yıl kabul etsek bile, 1milyonu 720 ye bölün, günlük artış bu kadar olma ihtimali varmı? Buna gôre karar verin. Mantık.....
Cevapla
Serdar
Dostum Birgünde neler gördü btc oda olur
Hodja
Dedi yatırımdan zerre anlamayan kişi. Bu zamana kadar her gün artarak mi geldi bu noktaya da günlük yüzdesini hesapliyorsun?? Adam milyar dolarlık borsayı kurmuş yönetiyor. Türkiye'de yaşayan lise mezunu 1k lık minik yatırımcı sıfır argumanla karşı çıkıyor. Eyy internet sen nelere kadirsin? Haâ adamın tahmini tutar tutmaz ama her klavye kullanan da yorum yapmamalı. Ytd
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.