Kripto Para

Büyük iddia: '90 gün içinde Bitcoin 1 milyon dolar olacak'

Eski Coinbase baş teknoloji sorumlusu (CTO) Balaji Srinivasan kripto firmalarına yönelik baskı ve bankacılık krizinin yankıları sürerken piyasaya yönelik yorumlarda bulundu. Srinivasan, ABD hükümetinin "bankacılık krizine" yanıt olarak Bitcoin'e erişimi keseceğini öngördüğünü bildirdi.

Büyük iddia: '90 gün içinde Bitcoin 1 milyon dolar olacak'

Kripto para borsası Coinbase’in eski baş teknoloji sorumlusu Balaji Srinivasan, Bankless Shows isimli Youtube kanalına bir röportaj verdi.

Srinivasan verdiği yeni röportajda, birçok ABD bankasının “sıfıra ineceğini” ve ABD hükümetinin insanların finansal sistemden çıkmasını engellemeye çalışacağını öngördü.

Eski Coinbase yöneticisi, “Onlar çıkışları kapatmadan önce yeterince insan Bitcoin çıkışına zamanında ulaşabilir mi… Çünkü Silvergate’i SVB’yi, First Republic’i, Signature’ı kapattılar.” dedi.

Srinivasan, Bitcoin’in dünya çapında “yeterli sayıda hükümet tarafından korunacağını” da öngördü.

Srinivasan ayrıca ABD dolarının Almanya’nın I. Dünya Savaşı’ndaki yenilgisinin ardından “Weimar marklarının” durumunu yansıtan bir hiperenflasyon dönemine girmek üzere olduğunu düşündüğünü de sözlerine ekledi.

“Weimar Cumhuriyeti” imparatorluk döneminin sonu (1918) ile Nazi Almanyası’nın (1933) başlangıcı arasında Alman hükümetine verilen isim. Weimar Markı 1923 yılında çökmüş ve değeri ABD dolarının trilyonda birine düşmüştü.

Eski Coinbase CTO’su geçtiğimiz hafta Bitcoin’in sadece 90 gün içinde 1 milyon dolara fırlayacağına dair tahminde bulunup kripto dünyasında dalgalar yaratmıştı.

Srinivasan, dünyanın bu yıl doların devalüasyonu ile katalize edilen büyük değişikliklere tanık olacağına inanıyor.

Yorumlar
İsmail KIZILTAŞ
Sanal bir algı olduğunu düşünüyorum.
Cevapla
Ekrem
Arkadan olaacak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.