Bitcoin 67.000 dolar seviyesini neden aşamıyor?

Bitcoin, 11 Haziran Wall Street açılışında 67.000$ seviyesinin altına düşerek, klasik bir enflasyon raporu öncesi düşüş yaşadı.

Bitcoin 67.000 dolar seviyesini neden aşamıyor?

 Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verilerine göre, Bitcoin Bitstamp borsasında 67.014$'dan 66.696$'a kadar düşerek bu ayın en düşük seviyesini gördü. Yaklaşık 24 saat boyunca sürekli düşüş yaşayan Bitcoin, gün boyunca trendi tersine çeviremedi ve riskli varlıklar ABD'nin makroekonomik verileri ve Federal Rezerv yorumları öncesinde gerileme yaşadı. Gün içinde %3,6 değer kaybeden BTC/USD, 60.000$ seviyesine kadar uzanan çeşitli düşüş hedefleri ile karşı karşıya kaldı. Popüler trader Roman, destek seviyesine yaklaştığını ve bir tersine dönüş olması durumunda uzun pozisyonlara gireceğini belirtti. Roman, 67.000$ seviyesindeki desteği bir haftadan fazla bir süredir gözlemlediğini ve bu seviyeye yaklaştıklarını ifade etti.

Bir diğer trader Castillo Trading, 64.000$ civarındaki alım bölgesine odaklandı. Castillo, BTC'nin bazı düşüşlerin mümkün olduğunu bildiklerini ve 70.000$ üzerinde yeni uzun pozisyonlar açmanın zor olduğunu belirtti. Şimdi ise daha rahat ve istekli bir şekilde eklemeler yapabilecekleri bir alana girdiklerini ifade etti.

Diğer bazı uzmanlar ise genel olarak fiyat hareketlerinin yatay seyretmesi nedeniyle sakin kalmayı tavsiye etti. Bitcoin, neredeyse üç aydır tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında konsolide oluyor. Popüler trader Jelle, 15 haftadır mevcut en yüksek seviyelerin altında yatay seyir izlendiğini belirtti. Haftaya kırmızı bir başlangıç yapıldığını ve 67.500$'daki ana destek seviyesine geri dönüldüğünü ifade etti. Bunun rahatsız edici olabileceğini ancak değişen bir şey olmadığını ve paniğe kapılmamak gerektiğini vurguladı. Trader, analist ve podcast sunucusu Scott Melker ise son fiyat hareketlerini "büyük bir mesele değil" olarak değerlendirdi. Melker, gün içinde önemli bir düşüş yaşandığını ancak bunun hala aralığın üst yarısında işlem gördüğünü ve bu döngünün bu kısmında tahmin edilebilir yatay hareketlerin devam ettiğini belirtti.