Elon Musk Twitter adını değiştirdi! Kripto para piyasası hareketlendi

Tesla CEO'su Elon Musk Twitter adını değiştirince kripto para piyasası hareketlendi.

Elon Musk Twitter adını değiştirdi! Kripto para piyasası hareketlendi

Tesla CEO'su Elon Musk geçtiğimiz günlerde Tesla'nın hisselerinin yüzde 10'unu satıp satmaması hakkında bir anket başlatmıştı. Sonuç ne olursa olsun uyacağını söyleyen Elon Musk'ın anketi Tesla hisselerini satması yönünde sonuçlandı. 

Satacağı hisse payı ile kripto paraya yatırım yapacağı söylenen Musk'dan şimdi ilginç bir hamle geldi. Kripto para camiasının nabzını tutan Elon Musk Twitter'da adını değiştirdi.

Elon Musk Twitter adını değiştirdi! Kripto para piyasası hareketlendi

Elon Musk Twitter adını değiştirdi! Kripto para piyasası hareketlendi - Resim : 1

Elon Musk Twitter'da ismini "Lord Edge" olarak değiştirdi. Bu hareketinden anlam çıkarmaya çalışan takipçilerinin aklına Elon Musk'ın Dogecoin'e yatırım yapıp yapmayacağı sorusu takıldı.

Daha önce de attığı tweetlerle kripto para camiasının nabzını tutan Elon Musk yatırıcılar üzerinde önemli bir sese sahip diyebiliriz. DOGE kuru ortağı Markus, Twitter hesabından “Lorde Edge” kelimelerinin “Elder Doge” kelimelerinin bir anagramı olduğunu söyledi. 

Elon Musk’ın Twitter’da ismini değiştirmesinin ardından kripto para camiası da hareketlendi. Dogecoin son 24 saatte %5 oranında yükseliş göstererek 0,272522 dolara ulaştı. Kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine 8 Mayıs 2021’de 0,731578 dolarla ulaşmıştı. DOGE şu anda ATH’sinden yaklaşık %63 oranda geride yer alıyor. İlk olarak eğlence amaçlı yaratılan coin şu anda önde gelen kripto paralar arasında adını duyuruyor diyebiliriz.