Ethereum rekora koşuyor! Bu gidişle Bitcoin'e yetişecek

Ethereum yeni bir rekora daha koşuyor. İşte kripto para camiasında durumlar.

Ethereum rekora koşuyor! Bu gidişle Bitcoin'e yetişecek

Kripto para camiasında yine hareketli günler geçiyor. Yeni bir haftaya girdiğimiz bu günde önde gelen kripto para birimlerinde bazı gelişmeler yaşandı. Kripto para camiasında lider konumda olan Bitcoin bugün 21 Ekim'den sonra en yüksek performansını gösterdi. 

Bitcoin 20 Ekim’de 67 bin doları görerek tüm zamanların rekoruna imza atmıştı. Yatırımcıları sevindiren bu hamleden sonra nispeten durgun günler geçiren kripto para birimi bugünkü yükselişi ile hala lider konumda. Ancak Bitcoin'in ardından en çok tercih edilen kripto para birimi olan Ethereum da ciddi bir yükseliş sergiliyor.

Ethereum tekrar rekor seviyede

Ethereum rekora koşuyor! Bu gidişle Bitcoin'e yetişecek - Resim : 1

Bitcoin’in ardından ikinci sırada bulunan Ethereum, bugün 4 bin 764 dolara kadar çıktı. Bu seviyeler Ethereum için rekor seviye anlamına geliyor.  Ethereum en son böylesi bir yükselişi 3 Kasım’da 4 bin 665 doları görmüştü. Bitcoin ve Ethereum'daki yükselişler diğer kripto para birimlerine de yansıyor. Piyasa değeri 2.88 trilyon doları aşarak rekor seviyeye geldi.

Hal böyle olsa da özellikle yeni çıkan kripto para birimlerine karşı temkinli olmak gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan ve ani bir yükseliş gösteren Shiba Inu aynı şekilde ani bir düşüşe de şahit oldu. Dogecoin ise standart bir seviyede karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yeni yıla doğru kripto para birimi piyasalarının daha fazla hareketlenmesi bekleniyor.