Kripto Para

Bitcoin sert düşüşün ardından ivme kazandı! Değeri artıyor!

Geçtiğimiz aylarda Kripto para piyasasında epey bir hareketlilik söz konusuydu. Bu hareket her ne kadar pozitif yönelme olmasa da en nihayetinde düşüş durdu. Bitcoin tekrar değer kazanıyor. Detaylar bu haberimizde...

Bitcoin sert düşüşün ardından ivme kazandı! Değeri artıyor!

Kripto para piyasası son zamanlarda çok değer kaybetti. Aşağıya doğru olan bu ivmelenme uzunca bir süre devam ederek yatırımcısını epey bir üzmüştü. Uzun zamanki düşüşün ardından Bitcoin nihayet yukarı doğru yükselmeye başladı.

Omicron varyantının getirmiş olduğu tek belirti gribal enfeksiyon sayılmaz. Varyantın çıktığı 11 Kasım 2021'den beri kripto para piyasaları epey bir sallantı içerisindeydi. Varyant tüm dünyayı etkisi altına alırken, Bitcoin'in değer kaybetmesi de global anlamdaki bütün yatırımcılar için adeta soğuk duş etkisi yarattı.

Bitcoin yükselişe geçti

Omicron'nun çıkması ve bazı ülkelerin Bitcoin'i de yasaklamasıyla epey değer kaybeden kripto para bir darbeyi de FED faiz kararları sonrası yedi. Kararlar açıklandıktan sonra yine değer kaybeden Bitcoin, eski şaşalı günlerini aratır hale gelmişti. Tüm bu gelişmelere rağmen ve yatırımcısını zarara uğratmasına rağmen Bitcoin sahipleri bu huzursuzluk ortamında BTC'nin yükseldiğini görmeye başladılar.

CoinMarketCap.com değerleri artan BTC yine eski günlerine dönermi bilinmiyor ancak yukarıya doğru ivmelenme olduğu açıkca görülebiliyor. Önümüzdeki aylarda FED'in faiz kararlarını açıklamasıyla yine piyasalarda dalgalanma olacağı, uzmanlar tarafından tahmin edilenler arasında. O vakte kadar yükselmesini düşünen uzmanlar bu alanda yatırım yapan kesim için dikkatli olunmasını söylüyorlar.

Dünya Rusya-Ukrayna krizine doğru giderken kripto paralarda bu krizin bir etkisi olurmu şu an için bilinmiyor. Biliyorsunuz ki Rusya bazı bölgelerinde yasadışı Mining yapan bazı bölgelere baskınlar düzenleyip, gündemine Bitcoin'nin yasaklanması haberlerini almıştı. Rusya ve Ukrayna'nın kriz yaşaması halinde bu krizin Bitcoin için pozitif yönde eğilim olması da beklenenler arasında.

Sizler bu yükseliş için ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.