Kripto Para

Bitcoin kritik direnç seviyesinde tıkandı!

Öncü kripto para birimi Bitcoin kritik direnç seviyesini kıramıyor. Ocak ayı boyunca kötü performans sergileyen Bitcoin Ocak ayında düşük performans gösterdi.

Bitcoin kritik direnç seviyesinde tıkandı!

Kripto para birimleri yeni yılda kötü performans sergiliyor. Öncü kripto para birimi Bitcoin için de durum farklı değil. Sermaye değeri bakımından kripto para camiasında lider olan Bitcoin ocak ayının 15 gününde primli seyretti.

Geçtiğimiz yıl rekor seviyelere yükselen Bitcoin yüzde 16.78 oranında değer kaybı yaşadı. Son günlerde düştüğü rekor seviyeden ufak bir yükseliş trendine geçse de Bitcoin 38 bin doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Bu direnç seviyesi Bitcoin için son 4 yıldaki en kötü Ocak ayına işaret ediyor. 

Bitcoin kritik direnç seviyesinde tıkandı!

bitcoin

Bitcoin bugün 38 bin dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıl 70 binlere kadar yükselen öncü kripto para birimindeki bu düşüş yatırımları üzecek cinsten diyebiliriz. Bitcoin önceki tarihi zirvesine kıyasla neredeyse yüzde 50'lik bir oranda düşük fiyattan işlem görüyor. Öncü kripto para birimi etkilenince diğer kripto para biirmlerinde de durum farklı olmuyor. 

Kripto para pazarında direkt olarak Bitcoin'in arkasından gelen Ethereumda da durum iyi değil.  2 bin 159 dolara kadar geri çekildikten sonra Ethereum son günlerde toparlanma kaydederek 2 bin 700 doların üzerinde hareket etse de geçmiş fiyatlarına kıyasla burada da bir düşüş söz konusu diyebiliriz. Kripto para biriminin önümüzdeki dönemde bu direnç noktasını kırıp kıramayacağı ise belli değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.